سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

از ۱۲ محصول دانش‌بنیان طراحی صنعتی تقدیر شد

با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، برترین‌های سومین جشنواره طراحی صنعتی ایران تقدیر شدند.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، آیین اختتامیه «سومین جشنواره ملی طراحی صنعتی ایران» با حضور روح ‌الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی رییس‌جمهور و جمعی از طراحان صنعتی منتخب صبح امروز در محل معاونت علمی برگزار شد.

در این رویداد طراحان صنعتی، مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور و خلاق برای طراحی صنعتی برگزیده محصولاتشان تقدیر شدند.

هیئت داوران این رویداد در بخش‌های «تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی»، «محصولات صنعتی و رباتیک» و «محصولات هوشمند» و «محصولات صادراتی» از برترین‌ها تقدیر کرد.

در این رویداد، طراحی 12 محصول منتخب که به تایید هیئت داوران جشنواره رسیده بود، مورد تقدیر قرار گرفت. سومین جشنواره طراحی صنعتی ایران با حمایت معاونت علمی، فناوری و معاونت توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان توسط مرکز طراحی ایران با هدف ترویج طراحی صنعتی، افزایش استفاده از طراحی در توسعه محصولات دانش‌بنیان و خلاق، ایجاد شبکه‌ طراحان ایرانی، ارتقای سطح طراحی صنعتی ایران و حمایت از طراحی صنعتی در شرکت‌های دانش‌بنیان، نانویی و خلاق، برگزار شد.

این دوره از جشنواره از ۱۰ آذرماه ۱۴۰۲ کلید خورد و تا 30 آذرماه به دریافت آثار شرکت کنندگان پرداخت. در این دوره از جشنواره ۱۲ دی ماه، داوری حضوری همزمان با نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی ایران‌ساخت، انجام شد و پس از داوری آنلاین در ۲۰ بهمن ماه، فرآیند انتخاب برترین طرح‌ها به پایان رسید.

شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور، خلاق و طراحان صنعتی در این دوره از جشنواره ملی طراحی صنعتی در موضوعاتی همچون حوزه های تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی، محصولات صادراتی، محصولات صنعتی و رباتیک و محصولات هوشمند به رقابت پرداختند.

از میان ۵۲۳ طرح صنعتی دریافت شده توسط دبیرخانه جشنواره،73 طرح در فرآیند گزینش اولیه انتخاب شد و در گزینش ثانویه 32 طرح به مرحله بعد راه یافت. در نهایت و با نظر داوران، ۱۲ طرح، محصول یا شرکت برگزیده شدند.

برترین‌ها

در بخش تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی، رتبه نخست و تندیس طلایی جشنواره به محصول دانش‌بنیان «آریو فون» از شرکت دانش‌بنیان طراحان احساس نیک فناوری تعلق گرفت.

 همچنین رتبه سوم  و تندیس طلایی جشنواره به شرکت ساختارشناسان نوآوران شاهین برای محصول «دستگاه فیزیوتراپی شاک ویو پنوماتیک» رسید.

در بخش محصولات صنعتی و رباتیک، شرکت گروه ماشین‌های هوشمند تنسور برای طراحی صنعتی محصول ربات جداساز مرسولات پستی رتبه نخست و تندیس طلایی جشنواره شد.

رتبه دوم و تندیس نقره‌ای در این بخش به شرکت بیان رایان تدبیر برای محصول سرور تعلق گرفت و رتبه سوم بخش محصولات صنعتی و رباتیک از آن طراحی دیسپنسر شارژ سریع خودروی برقی از شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا شد.

در بخش محصولات هوشمند نیز شرکت فرآیند ارقام پرداز توانست برای محصول پریچا مینی پلاس، تندیس طلایی و رتبه نخست و همچنین برای محصول پریجا مینی، رتبه سوم و تندیس طلایی را دریافت کند. رتبه دوم و تندیس نقره‌ای بخش طراحی صنعتی محصولات هوشمند به شرکت صنعتی پایاپرس برای طراحی محصول میز شینه هیدرولیک رسید.

در قسمت تقدیر از طراحی محصولات صادراتی، رتبه نخست و تندیس طلایی به طراحی محصول ویرا از شرکت آوان طب و رتبه سوم جشنواره در این بخش نیز به محصول کنتور هوشمند از شرکت رهروان سپهر اندیشه تعلق گرفت.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا