سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

ایلام موفق به کسب رتبه سوم ثبت اشتغال در کشور شد

استاندار ایلام گفت: ایلام رتبه سوم ثبت اشتغال در کشور را کسب کرده است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از مهر، حسن بهرام نیا عصر شنبه در نشست شورای اشتغال استان با تسلیت شهادت شهید آیت‌الله رئیسی شهیدجمهور و همراهان ایشان با اشاره به اخذ مجوز فعالیت بازارچه مرزی مهران، گفت: در نشستی با حضور رییس‌جمهور شهید عنوان کردیم که ۷۴ هزار خانوار مرزنشین و حدود ۲۲۷ هزار نفر مرزنشین در استان داریم که در همان نشست شهید رئیسی دستور دادند که زمینه استفاده مردم مرزنشین ایلام از این ظرفیت مهم مهیا شود.

بهرام‌نیا گفت: با دستور و پیگیری رئیس‌جمهور شهید و نگاه و توجه وزیر محترم کشور، بازارچه مرزی مهران مصوب شده و تجارت چمدانی در مرز مهران انجام می‌شود.

نماینده عالی دولت در استان ایلام تاکید کرد: پیگیری برای اخذ مجوز فعالیت بازارچه‌های مرزی چیلات در دهلران و بازارچه مرزی هلاله‌شمالی و چنگوله هم در دستور کار قرار دارد که امید است به زودی با پیگیری‌های مجموعه استان، این مهم نیز برای ایجاد اشتغال، رونق اقتصادی استان و بهره‌مندی مردم استان از مزایای آن، محقق شود.

وی بیان داشت: مکان ایجاد بازارچه مرزی مهران به صورت مشترک در مرز بین دو کشور مشخص شده است که به‌صورت به‌هم‌پیوسته بین گمرک و پایانه قرار دارد که باید زیرساخت‌های لازم اجرا شود.

بهرام‌نیا بیان داشت: در سال ۹۶ بازارچه چنگوله (شهابی) به تصویب رسیده بود که به دلیل موقعیتی که داشت مورد استقبال طرف عراقی نگرفت، اما در این دولت پیگیری بازارچه مرزی مهران در دستور کار قرار گرفت و روز چهارشنبه هفته قبل رسماً مصوب و ابلاغ شد، که کار بزرگی برای توسعه و رونق اقتصادی استان است.

استاندار ایلام در بخش دوم سخنان خود با اشاره به رتبه ایلام در ثبت اشتغال، گفت: سال ۱۴۰۲ ایلام با ۱۵ هزار و ۶۲۴ ثبت اشتغال، رتبه سوم ثبت اشتغال در کشور را کسب کرد و این درحالی است که سال گذشته تعهد اشتغال استان ۸ هزار و ۸۵۹ نفر بود.

وی تاکید کرد: امسال در بحث تسهیلات تبصره (۱۸) نباید از سال گذشته عقب‌تر باشیم و هم‌چون سال گذشته در این حوزه به رتبه خوبی در کشور دست یابیم.

بهرام‌نیا، میانگین عملکرد بانک‌های استان را رضایت‌بخش عنوان کرد و افزود: بانک‌ها باید طرح‌های زیادی را پذیرش کنند، انتظار است دستگاه‌ها و بانک‌ها تا پایان شهریورماه، تسهیلات تبصره (۱۸) را جذب کنند.

ارایه گزارش مدیرکل اقتصاد و دارایی درخصوص آخرین وضعیت پرداختی تبصره ۱۸ قانون بودجه، گزارش رئیس دانشگاه علمی و کاربردی استان در خصوص برنامه‌های اشتغال فارغ‌التحصیلان، گزارش معاونت وظیفه عمومی استان در خصوص وضعیت پرداخت تسهیلات تبصره (۱۸) و اشتغال سربازان منقضی از خدمت و ارائه گزارش دبیر کارگروه اشتغال استان در خصوص ثبت اشتغال در سامانه ملی رصد در سال ۱۴۰۲ و تعهد سال ۱۴۰۳ از جمله دستور کارهای امروز نشست شورای اشتغال استان بود.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا