۸۰ شرکت دانش‌بنیان در گلستان فعالیت دارند

رییس پارک علم و فناوری گلستان از فعالیت ۸۰ شرکت دانش‌بنیان در این استان خبر داد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از مهر، حامد پاک نژاد ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر حدود ۸۰ شرکت دانش‌بنیان و ۱۷۰ هسته فناوری در استان مشغول به فعالیت هستند که در حوزه‌های مختلف کار می‌کنند.

وی افزود: در حال حاضر از ۸۰ شرکت دانش‌بنیانی که در استان مشغول به فعالیت هستند کمتر از ۱۰ شرکت دانش بنیان به صورت تعاونی مشغول کار هستند.

رئیس پارک علم و فناوری گلستان با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۳ شرکت دانش‌بنیان را با نگاه مردمی شدن پیگیری می‌کنیم، گفت: زمانی که شرکت‌های به صورت تعاونی فعالیت می‌کنند از حالت انفرادی خارج می‌شوند و از تسهیلات و موارد حمایتی بهره مند خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه شرکت‌هایی که در بدنه پارک عضو می‌شوند می‌توانند از تسهیلات کم بهره استفاده کنند، یادآور شد: شرکت‌هایی که نیاز به فضای فیزیکی دارند با مراجعه به پارک می‌توانند این فضا را در اختیار بگیرند.

پاک نژاد اظهار کرد: این شرکت‌ها در حوزه‌های مختلف چون صنایع، بهداشت، آرایش بهداشتی، کشاورزی، هوش مصنوعی مشغول به فعالیت هستند.

وی با اشاره به اینکه برخی از شرکت‌ها در سطح کشور به نام هستند، افزود: اکنون در استان شرکت‌هایی در زمینه تولید ضدعفونی مشغول به فعالیت هستند که ۵۰ درصد مصرف کشور را تأمین می‌کند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
مهر

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا