درباره معافیت‌های مالیاتی در راستای حمایت از شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان

مدیرکل امور مالیاتی استان قم گفت: بستر قانونی خوبی در قالب جهش تولید دانش‌بنیان و قانون حمایت از شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان ایجاد شد و حاکمیت معافیت‌های مالیاتی مستقیم و تشویقی قابل توجهی را برای این مجموعه‌ها در نظر گرفته است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایسنا، حسین نیروبخش مدیرکل امور مالیاتی استان قم در نشست صمیمی با مدیران واحدهای فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری ضمن ابراز خرسندی از تعاملات مثبت بین اداره‌کل امور مالیاتی و پارک علم و فناوری استان، اظهار کرد: مقام معظم رهبری و مقامات طراز اول کشور در سال‌های اخیر مکررا بر حمایت از جوانان و شرکت‌های دانش‌بنیان تاکید کرده‌اند که نشان می‌دهد عزم و اراده نظام در حمایت از توسعه فناوری کاملا قطعی و پابرجا خواهد بود.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی پارک علم و فناوری استان قم، وی افزود: به همین دلیل بستر قانونی خوبی در قالب جهش تولید دانش‌بنیان و قانون حمایت از شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان ایجاد شد و حاکمیت معافیت‌های مالیاتی مستقیم و تشویقی قابل توجهی را برای این مجموعه‌ها در نظر گرفته است.

مدیرکل امور مالیاتی استان با اشاره به اهمیت استفاده حداکثری شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان استان از این ظرفیت‌های قانونی و آشنایی مؤدیان با تکالیف قانونی خود اظهار کرد:  برای این منظور، در صورت تمایل و همکاری پارک علم و فناوری و دانشگاه‌ها آمادگی داریم تا در خصوص مالیات‌های مستقیم، سامانه مودیان و ارزش افزوده به ارائه آموزش‌ها و مشاوره‌های لازم بپردازیم.

نیروبخش افزود: برای مثال در اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی که در دستور کار سازمان مالیاتی قرار گرفته است کلیه تولید کنندگان و ارائه دهندگان کالا و خدمات مکلف به صدور صورتحساب الکترونیکی شده‌اند و با توجه به اینکه شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان را نیز در بر می‌گیرد آموزش آن ضروری نظر می‌رسد.

مدیرکل امور مالیاتی استان در پایان با تاکید بر این‌که بهره‌مندی از هرگونه معافیت مالیاتی موکول به انجام تکالیف قانونی است، گفت: شرکت‌های فناور و دانش بنیان نیز از این قاعده مستثنی نیستند و باید به انجام تکالیف قانونی خود مثل تسلیم اظهارنامه، نگهداری دفاتر و ارائه اسناد و مدارک به ماموران مالیاتی اهتمام داشته باشند.

در ابتدای این نشست نیز دکتر خیرالله رهسپار فرد رئیس پارک علم و فناوری قم ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر و ارائه گزارش مختصری از عملکرد این پارک بیان کرد: بدون شک، برگزاری چنین نشست‌هایی در افزایش مشارکت فعالان زیست‌بوم فناوری و نوآوری در انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری ثمربخش و مفید خواهد بود.

به گزارش ایسنا، مدیران شرکت‌های فناور و دانش‌بنیانی که به صورت حضوری و یا مجازی در این نشست شرکت کرده بودند در ادامه مشکلات و مباحث مالیاتی خود را با مدیرکل مالیاتی استان مطرح کردند.

انتهای پیام

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایسنا

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا