سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

آغاز برنامه ملی استارت‌آپ‌های دانش‌آموزی

برنامه ملی استارت‌آپ‌های دانش‌آموزی با همکاری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌ جمهوری و ستاد توانمند‌سازی و تحول محلات آغاز شد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از آنا، محمدجواد صدری‌مهر دستیار معاون علمی رئیس جمهور در ساماندهی و توسعه زیرساخت‌های فناوری و نوآوری در برنامه ملی استارت‌آپ‌های دانش‌آموزی در محلات با اشاره به اینکه ورودی‌های زیست‌بوم نوآوری کشور به ۱۵ سال رسیده است، عنوان کرد: این نکته توجه ویژه‌ای به حوزه مدارس دانش‌آموزی را می‌طلبد و در ادامه توجه ما به استارت‌آپ‌های دانش‌آموزی موجب افزایش کیفیت اکوسیستم فناوری خواهد شد؛ زمانی که ما بر توانمندسازی دانش‌اموزان و ورودی‌های‌جدید سرمایه‌گذاری کنیم؛ موجب افزایش کیفیت اکوسیستم در مراحل بعدی خواهیم شد.

وی ادامه داد: این طرح به دنبال توانمندسازی محلات کم‌برخوردار و توانمندسازی نیازمند اتصال زنجیره‌ها توجه به آموزش، تعامل و هماهنگی میان متولیان طرح است همچنین درصورتی که این طرح به خوبی پیش رود سبب هماهنگی و همدلی بین دستگاه‌های متولی خواهد شد.

صدری مهر ضمن اینکه کارخانه‌های نوآوری را بازوی اجرایی و عملیاتی زیست بوم دانش‌بنیان‌ها خواند، اظهار کرد: کارخانه‌های نوآوری کشور، مامور ایجاد توسعه استارت‌آپ‌های دانش‌آموزی شدند و پیگیری کلیت برنامه ملی استارت‌آپ‌های دانش آموزشی به کارخانه نوآوری استان البرز داده شد. همچنین در این راستا هر استانی مسئول است بر اساس آمایش مشاغل استان خود، محوریت استارتاپ دانش‌آموزی را دنبال کند.

وی اذعان کرد: نخستین گام در این برنامه استعدادیابی، برنامه‌ریزی و مشاوره جدی برای مسیر رشد دانش‌آموزان و ورود آنها به زیست‌بوم استارتاپی است. همچنین آموزش حل مسئله خلاق، تفکر خلاق، آموزش کار تیمی از جمله برنامه‌هایی است که در نظر دارند.

به گفته صدری مهر، ایجاد زمینه و شرایط مناسب برای خلق کسب‌وکار‌های کوچک که با حمایت کارخانه‌های نوآوری و ستاد توانمند سازی و تحولات محلات ۲۰۲۰ رقم می‌خورد از جمله خروجی‌های این آموزش‌هاست.

وی با تاکید بر اینکه در مدارس به جای استادها، نیازمند منتور‌هایی جهت کمک به رشد استارت‌آپ‌های دانش‌آموزی هستیم، ادامه داد: در این راستا با راهنمایی دانش‌آموزان علاقمند به اکوسیستم فناوری، پس از آموزش‌های لازم به تیم‌هایی تبدیل می‌شوند و به تدریج شاهد شکل‌گیری کسب‌وکار‌های کوچک از گلوگاه این تیم‌ها خواهیم بود.

وی خروجی طرح مذکور را کسب‌وکار‌های فناورانه اعلام کرد و گفت: این برنامه براساس نیاز‌های فعلی مشاغل در استان‌ها و آینده نگری مشاغل در دنیا، تحولات جدی را به دنبال دارد.

دستیار معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری در امر ساماندهی و توسعه زیرساخت‌های فناوری و نوآوری در پایان تصریح کرد: در دو روز ۱۶ و ۱۷ بهمن ماه، مدیران تمام کارخانه‌های نوآوری در محل کارخانه نوآوری زاهدان جهت انتقال تجربه دورهم جمع شدند و در این گردهمایی مقرر شد برنامه انجام پروژه مذکور از آغاز سال ۱۴۰۳ عملیاتی شود.

انتهای پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
آنا

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا