سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

اعلام مشاغل با رشد‌ خیره‌کننده در اروپا در سال ۲۰۲۴

شبکه اجتماعی «لینکدین»، ویژه کاریابی، در آخرین گزارش خود ارزیابی‌اش را درباره چشم‌انداز بازار کار در سال ۲۰۲۴ و مشاغل محبوب اعلام کرد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از یورونیوز، بر اساس آمار این وبسایت، بازار کار در اروپا در حال تغییرات سریع و چشمگیری است زیرا از طرفی رقابت برای مشاغل در سال گذشته دو برابر شده و از طرف دیگر همزمان کارهای جدیدی ظاهر شده‌اند که ۲۰ سال پیش اصلا وجود نداشتند.

این پلتفرم اجتماعی متمرکز بر کاریابی و اشتغال با نگاهی به سال پیش رو گفته است اقبال به مشاغل حوزه‌های هوش مصنوعی، پایداری و امنیت سایبری در حال افزایش است.

لینکدین برای گزارش خود میلیون‌ها موقعیت شغلی را که اعضایش بین ۱ ژانویه ۲۰۱۹ تا ۳۱ ژوئیه ۲۰۲۳ در آنها شروع به کار کرده بودند، بررسی کرد تا نرخ رشد هر عنوان شغلی را محاسبه کند.

آنها دریافتند که دو سوم (معادل ۶۷٪) از متخصصان اروپایی امسال به فکر جابجایی شغل هستند.

مطابق این آمار در سال ۲۰۲۲، تقریباً به ازای هر دو متقاضی فعال در بریتانیا و فرانسه در لینکدین فقط یک فرصت شغلی باز شده بود، اگرچه اکنون این نسبت تقریباً برای هر چهار متقاضی تنها یکی است.

۳۷ درصد از متخصصان اروپایی می‌گویند که به دنبال دستمزدهای بالاتر برای عبور از بحران هزینه زندگی هستند، در حالی که ۱۹ درصد می گویند که به توانایی های خود اطمینان بیشتری دارند و می خواهند نقش بهتری برای رشد شغلی خود بیابند.

چه مشاغلی در حال رشد هستند؟

مشاغل در حال رشد در کشورهای اروپایی مورد مطالعه متفاوت است، اما روند رایج نشان می‌دهد که نقش هوش مصنوعی، پایداری و امنیت سایبری در حال افزایش است زیرا شرکت‌ها تلاش می‌کنند تا با این روندهای اصلی جهانی که بر اقتصاد تأثیر می‌گذارند همراه شوند.

عناوین شغلی با بیشترین رشد عبارت بودند از: مدیر پایداری، مهندس هوش مصنوعی و تحلیلگر امنیت سایبری.

جاش گراف، مدیر عامل لینکدین اروپا و آمریکای لاتین، در این باره می‌گوید: «با رفتن به سال ۲۰۲۴، واضح است که هوش مصنوعی و پایداری دو عامل اصلی هستند که اساساً بازار کار را تغییر می‌دهند. در واقع کسب‌وکارها به طور فزاینده‌ای به دنبال استخدام افراد حرفه‌ای با مهارت‌های سبز و هوش مصنوعی هستند و مشاغل در این زمینه‌ها بالاترین نرخ رشد را در سراسر اروپا دارند.»

برای مثال در بریتانیا پنج شغل برتر در بریتانیا عبارتند از: مدیر پایداری، نماینده توسعه فروش، تحلیلگر پذیره‌نویسی (کسی که افراد و مشاغل را برای تعیین سطح ریسک آنها ارزیابی می‌کند)، مدیر ارشد درآمد و دندانپزشک.

این گزارش همچنین می‌گوید که بسیاری از افراد متخصص در تلاش هستند تا با توجه به سرعت تغییر و تحولات تازه، مهارت‌های خود را با موقعیت‌های جدید شغلی تطبیق دهند. علاوه بر این، ۵۵ درصد از مدیران استخدام در سراسر اروپا بر این باورند که شرکت‌های آنها در حال از دست دادن متقاضیان ماهر هستند، چرا که با صلاحیت سنتی تطبیق نمی‌کنند.

آقای گراف در این باره گفت: «بسیاری از این مشاغل حتی ۲۰ سال پیش وجود نداشتند و با توجه به این که دنیای کار با چنین سرعتی در حال تغییر است، انطباق پذیری باید در ذهن مدیران کسب و کار باشد.»

وی اضافه کرد: «در حالی که ‘آموزش و توسعه’ در در مدیریت منابع انسانی [که با هدف بهتر شدن عملکرد شغلی افراد و گروه‌ها در سازمان انجام می‌گیرد] اغلب به عنوان یک کار خوب دیده می‌شود، ارتقاء مهارت و بازآموزی اکنون برای جذب و حفظ استعدادها و همچنین اطمینان از برخورداری نیروی کار شما از مهارت‌های مورد نیاز برای انطباق با دنیای در حال تغییر کار بسیار مهم شده است.»

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
یورونیوز

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا