درباره مشارکت بیش از ۱۵۰ شرکت خلاق در نمایشگاه سلامت‌بنیان

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

بیش از ۱۵۰ شرکت دانش‌بنیان در دومین دوره از نمایشگاه محصولات سلامت‌بنیان، توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه‌های دارو و تجهیزات پزشکی به نمایش گذاشته شد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از صدا و سیما، در دومین دوره از نمایشگاه محصولات سلامت‌بنیان که با مشارکت بیش از ۱۵۰ شرکت دانش‌بنیان برگزار شد، توانمندی‌های شرکت‌های دانش بنیان در حوزه‌های دارو و تجهیزات پزشکی به نمایش گذاشته شد.

به گفته احسان عارفیان، دبیر ستاد توسعه فناوری‌های پزشکی بازساختی و سلول‌های بنیادی در بازدید از دومین نمایشگاه سلامت بنیان اظهار داشت: نیم نگاهی به ویترین دانش‌بنیان‌های دارویی نشان‌دهنده ظرفیت بسیار بزرگی از شرکت‌های دانش‌بنیان است که در این حوزه حساس ورود کردند.

این شرکت‌های دانش‌بنیان توانمند در حال ساخت دارو‌هایی با فن آوری سطح بالا هستند و پس از اینکه محصولات خود را توسعه دادند به خوبی وارد مرحله تجاری سازی شده‌اند و اکنون در فرایند بازار و فروش هستند.

به گفته وی، ستاد توسعه فناوری‌های پزشکی بازساختی و سلول‌های بنیادی از بیش از ۱۰ شرکت دارویی که در دومین نمایشگاه سلامت بنیان حضور داشتند، حمایت کرده است.

عارفیان با اشاره به اینکه شرکت دانش‌بنیان دارویی، نیاز‌های دارویی قابل توجهی از کشور را پاسخگو هستند، افزود: این موضوع مایه مباهات و خوشحالی است که ما با اتکا به توان و دانش بومی خود توان کنترل بازار را به‌دست گرفته‌ایم.

همچنین، زمانی که طرح‌های تحقیق و توسعه شرکت‌ها را بررسی می‌کنیم، متوجه می‌شویم امروزه شرکت‌ها علاوه بر رفع نیاز‌های روز، حوزه تحقیق و توسعه خود را متمرکز به پاسخ به نیاز‌های آینده دارویی کشور کرده اند.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های پزشکی بازساختی و سلول‌های بنیادی ادامه داد: این تنوع شرکت‌ها از حوزه زیرساخت تا دارو‌های نوترکیب، بستر‌های زخم پوش و درمان‌های مبتنی بر سلول درمانی و ژن درمانی نشان دهنده این است که گستره شرکت‌ها و توان علمی آنان برای اینکه بتوانند تمام نیاز‌های کشور را در آینده نزدیک پاسخگو باشند حائز اهمیت است.

عارفیان افزود: معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری از شرکت‌های دانش‌بنیانی که در این حوزه فعالیت دارند حمایت خواهد کرد تا بتوانند در توسعه فناوری‌های نوین دارویی موفقیت‌های بیش از پیش داشته باشند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
صدا و سیما
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا