سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

درباره تحقق ۹۱.۶ درصدی تعهد اشتغال در خراسان رضوی

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: در سال جاری تعهد اشتغال استان ۷۴ هزار و ۱۲۰ نفر بوده که تا ۱۶ دی‌ماه، ۶۷ هزار و ۸۹۶ نفر معادل ۹۱.۶ درصد این تعهد محقق شده است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایسنا، محمدامین بابایی، در خصوص تعهد عملی‌شده اشتغال استان اظهار کرد: در سال جاری تعهد اشتغال استان ۷۴ هزار و ۱۲۰ نفر بوده که تا ۱۶ دی‌ماه، ۶۷ هزار و ۸۹۶ نفر معادل ۹۱.۶ درصد این تعهد محقق شده است.

وی افزود: از این تعداد ۲۴ هزار و ۸۰۲ نفر معادل ۳۷ درصد زن و ۴۳ هزار و ۹۴ نفر معادل ۶۳ درصد مرد بوده‌اند. همچنین تحصیلات ۶۰ هزار و ۳۰۷ نفر معادل ۸۹ درصد دیپلم و پایین‌تر بوده و ۸۶۸ نفر معادل یک درصد فوق ‌دیپلم، ۵۳۵۸ نفر معادل ۸ درصد لیسانس، ۷۰۱ نفر معادل یک درصد فوق‌ لیسانس، ۵۹۸ نفر معادل یک درصد دکتری و ۶۴ نفر معادل ۰.۱ درصد تحصیلات حوزوی داشتند.

بابایی بیان کرد: از ۶۷ هزار و ۸۹۶ اشتغال عملی شده استان، ۱۱ هزار و ۵۷۲ نفر معادل ۱۷ درصد در بخش کشاورزی، ۱۷ هزار و ۴۴۳ نفر معادل ۲۶ درصد در بخش صنعت و معدن و ۳۸ هزار و ۸۸۱ نفر معادل ۵۷ درصد در بخش خدمات بوده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی ادامه داد: ۴۷ هزار و ۵۶ نفر معادل ۶۹ درصد مشاغل ایجاد شده در بخش شهری و ۲۰ هزار و ۸۴۰ نفر معادل ۳۱ درصد در بخش روستایی انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: اعتبار مشاغل خانگی استان در ابتدا ۱۸۴ میلیارد تومان بود که ۴۵ میلیارد تومان به آن اضافه شد و اکنون به ۲۳۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان رسیده است.

بابایی گفت: امیدواریم دستگاه‌های اجرایی بتوانند ظرف مدت زمان باقیمانده دی‌ماه یا نهایتا تا اواسط بهمن‌ماه سال جاری تعهد ۱۲ ماهه را در سامانه رصد ثبت کنند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایسنا

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا