سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

استقرار ۲۰ شرکت دانش‌بنیان در دانشکده مکانیک دانشگاه تهران

رئیس دانشکده مکانیک دانشگاه تهران با اشاره به توسعه فناوری‌های مرتبط با رباتیک و مکاترونیک در این دانشکده، گفت: علاوه بر ساخت نسل ربات انسان‌نما، ۲۰ شرکت دانش‌بنیان و شتابدهنده در این دانشگاه مستقر شده‌اند.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایسنا دکتر محمد علی اخوان در افتتاحیه یازدهمین کنفرانس رباتیک و مکاترونیک با بیان اینکه تا پایان سال، سه کنفرانس در این دانشکده برگزار می‌شود، یکی از آنها را کنفرانس رباتیک دانست و افزود: کنفرانس سوخت و احتراق به همت انجمن علمی سوخت و احتراق و کنفرانس هوافضا به همت انجمن هوافضا از دیگر کنفرانس‌هایی است که تا پایان سال در این دانشکده برگزار می‌شوند.

وی با اشاره به سابقه فعالیت دانشکده مهندسی دانشگاه تهران افزود: این دانشکده همزمان‌ با تاسیس دانشگاه تهران در سال ۱۳۱۳ آغاز به فعالیت کرد و رشته مکانیک اولین رشته‌ای بود که در این دانشکده راه‌اندازی شد.

اخوان با اشاره به حضور ۶۰ هیات علمی در این دانشکده، اظهار کرد: در این دانشکده به مساحت ۳۰ هزار متر مربع ۱۲۰۰ دانشجو مشغول به تحصیل هستند که ۵۰ درصد آنها یعنی ۶۰۰ نفر در مقطع کارشناسی هستند. علاوه برآن، ۴۰۰ نفر در مقطع دکتری و ۲۰۰ نفر مشغول به تحصیل و تحقیق هستند.

رئیس دانشکده مکانیک دانشگاه تهران، ایجاد ۴۰ آزمایشگاه را از دیگر زیر ساخت‌های تحقیقاتی این دانشکده نام برد و یادآور شد: دو قطب علمی طراحی و بهینه‌سازی سامانه‌های انرژی و مکانیک هوشمند و همچنین ایجاد ۳ مؤسسه پژوهشی با همکاری ایران خودرو و مپنا از دیگر زیرساخت‌های این دانشکده به شمار می‌روند.

وی از استقرار ۲۰ شرکت دانش‌بنیان و شتابدهنده در این دانشکده خبر داد و یادآور شد: استقرار این مجموعه‌ها موجب شده تا پروژه‌های دانشجویان با همکاری آنها اجرایی شود.

اخوان با اشاره به فعالیت این دانشکده در حوزه‌های رباتیک و مکاترونیک، گفت: ربات انسان‌نمای سورنا از دستاوردهای محققان این دانشکده است که نسل سوم آن طراحی و ساخته شده است.

انتهای پیام

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایسنا

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا