ثبت ۲۰۸ هزار فرصت شغلی در سامانه جستجوی شغل

مدیرکل دفتر توسعه نهادهای کارآفرینی و هدایت نیروی کار وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه ۲۰ هزار بیکار به‌واسطه سامانه جستجوی شغل وارد بازار کار شده‌اند، گفت: از تیر ۱۴۰۲ تا کنون ۲۰۸ هزار فرصت شغلی در سامانه جستجوی شغل به ثبت رسیده است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، سامانه جست‌وجوی شغل بر بستر فضای مجازی برای ایجاد یک پل ارتباطی میان کارجویان و کارفرمایان توسعه داده شد. سامانه ارتقای یافته فرصت شغلی با عنوان جست‌وجوی شغل، تیرماه ۱۴۰۲ و در معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت سیزدهم رونمایی شد.

طراحی و ارتقای سامانه جست‌وجوی شغل با هدف کاهش زمان و هزینه‌های جست‌وجوی شغل، بهبود و انسجام در عملکرد کاریابی‌ها و در نهایت رشد نرخ اشتغال کشور و افزایش رضایتمندی ذینفعان صورت گرفته است. در این سامانه کاریابی‌ها، کارفرمایان و کارجویان می‌توانند ضمن ایجاد پنل کاربری و ثبت داده‌های لازم از خدماتی مانند زمینه معرفی فرصت‌های شغلی، شناسایی افراد آماده به کار و تطبیق شغلی که در سامانه وجود دارد استفاده کنند.

سامانه جستجوی شغل، شفافیت و پویایی را در بازار کار ثبت می‌کند و سیاست‌گذاری بهتر و بهبود عملکرد بازیگران حوزه بازار کار را به دنبال دارد. این سامانه ظرفیت مناسبی ایجاد کرده تا از طریق آن تأمین نیروی کار مناسب و مورد نیاز کارفرمایان با صرف هزینه و زمان کمتر و نیز با سرعت و دقت بیشتر انجام شود.

به واسطه این سامانه، تخلفات احتمالی کاهش یافته و رضایتمندی کارجویان، کارفرمایان و ارتقای عملکرد کاریابی‌ها فراهم شده است.

هدف از راه‌اندازی سامانه جست‌وجوی شغل، یکپارچه سازی ارائه خدمات کاریابی‌ها به کارجویان، کارفرمایان و دفاتر کاریابی، رصد و پایش تغییر و تحولات بازار کار، کاهش هزینه‌های جست‌وجوی شغلی، توانایی و تطابق ویژگی‌های شخصیتی مهارتی فرد با شغل و اتصال سریع کارجویان و کارفرمایان است.

تیرماه ۱۴۰۲، آخرین گزارش سامانه جستجوی شغل حکایت از این داشت که یک هزار و ۳۹۳ کارجو به صورت مستقیم وارد سامانه شده و اقدام به جستجوی شغل کرده‌اند. هفت هزار و ۸۲۱ ثبت‌نام نیز توسط کاریابی‌ها به ثبت رسیده است.

«امید ملک» مدیرکل دفتر توسعه نهادهای کارآفرینی و هدایت نیروی کار گفت: طرق آخرین آمار حدود ۸۰ هزار درخواست شغلی در این سامانه به ثبت رسیده و ۲۰ هزار نفر از متقاضیان جذب بازار کار شده‌اند. از تیرماه سال جاری تا کنون ۲۰۸ هزار فرصت شغلی توسط دفاتر کاریابی و نیز کارفرمایان مستقل در سامانه به ثبت رسیده است.

مدیرکل دفتر توسعه نهادهای کارآفرینی و هدایت نیروی کار ادامه داد: سامانه جستجوی شغل، سامانه جامع و یکپارچه برای جستجوی شغل و جذب نیروی کار است که ارتباط بین کارفرمایان و کارجویان را تسریع و تسهیل می‌کند.

وی با بیان اینکه کارجویان با ثبت‌نام در این سامانه و بارگذاری مشخصات فردی می‌توانند فرصت‌های شغلی که توسط کارفرمایان به صورت رایگان اعلام شده را شناسایی و از آن استفاده کنند، خاطرنشان کرد: شناسایی افراد جویای کار، فراهم کردن فرصت شغلی مناسب و آموزش و توانمندسازی افراد بدون کار از دیگر اهداف راه‌اندازی این سامانه است.

ملک درباره استقبال بیکاران از این سامانه گفت: ۸۰ هزار درخواست شغلی توسط این قشر در سامانه به ثبت رسیده و ۲۰ هزار نفر از این افراد با استفاده از این ابزار هوشمند که توسط وزارت تعاون توسعه داده شده، جذب بازار کار شده‌اند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا