درباره ثبت ۲۰۸ هزار فرصت شغلی در سامانه جستجوی شغل

مدیرکل دفتر توسعه نهادهای کارآفرینی و هدایت نیروی کار وزارت کار از ثبت ۲۰۸ هزار فرصت شغلی در سامانه جستجوی شغل خبر داد و گفت: حدود ۸۰ هزار درخواست شغلی توسط بیکاران در این سامانه به ثبت رسیده و ۲۰ هزار نفر از این افراد جذب بازار کار شده اند. 

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از تسنیم، امید ملک، مدیرکل دفتر توسعه نهادهای کارآفرینی و هدایت نیروی کار اظهار داشت: از زمان راه‌اندازی سامانه جستجوی شغل در تیرماه سال‌جاری تا امروز تعداد 208 هزار فرصت شغلی توسط دفاتر کاریابی و نیز کارفرمایان مستقل در سامانه ثبت شده است.

وی ادامه داد: سامانه جستجوی شغل https://shoghl.mcls.gov.ir/، یک سامانه جامع و یکپارچه برای جستجوی شغل و جذب نیروی کار است؛ این سامانه توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای شفافیت در بازار کار، تسریع در دسترسی کارفرمایان به نیروی کار مورد نیاز و به تبع آن کاهش نرخ بیکاری در کشور در تیرماه سالجاری به دستور ریاست محترم جمهور راه اندازی شد و این سامانه ارتباط بین کارفرمایان و کارجویان را تسریع و تسهیل می‌کند.

ملک تصریح کرد: کارجویان می توانند با ثبت نام در این سامانه و بارگذاری رزومه خود فرصت های شغلی مناسبی را برای خودشان پیدا کنند؛ کارفرمایان نیز می توانند از طریق این سامانه، فرصت های شغلی خود را به صورت رایگان در معرض دید کارجویان سراسر کشور قرار دهند.

مدیرکل دفتر توسعه نهادهای کارآفرینی و هدایت نیروی کار با بیان اینکه “کانال ارتباطی بین کارجویان و کارفرمایان دفاتر کاریابی هستند”، گفت: از دیگر اهداف راه اندازی این سامانه، شناسایی افراد جویای کار و فراهم نمودن شغل مناسب  برای آنها و در مرحله بعد آموزش و توانمندسازی بیکاران است؛ حدود 80 هزار درخواست شغلی توسط بیکاران در این سامانه به ثبت رسیده و 20 هزار نفر از این افراد توسط کارفرمایان به کار گرفته شده و جذب بازار کار شده اند.

وی افزود: سامانه جستجوی شغل وزارت کار، یک ابزار ارزشمند برای کارجویان و کارفرمایان است که می تواند به آنها در یافتن فرصت های شغلی مناسب کمک کند؛ از ویژگی‌های سایت جستجوی شغل وزارت کار  می توان به دسترسی به فرصت های شغلی سراسر کشور، ثبت رایگان فرصت های شغلی توسط کارفرمایان، جستجوی فرصت های شغلی بر اساس معیارهای مختلف، ثبت نام و ایجاد رزومه توسط کارجویان و ارتباط مطمئن بین کارفرمایان و کارجویان از طریق دفاتر کاریابی مجاز نام برد.

ملک خاطرنشان کرد: برای استفاده از خدمات سامانه جستجوی شغل، ابتدا باید در این سامانه ثبت نام نمود؛ کاربران برای بهره مندی از خدمات مختلف سامانه جستجوی شغل برای ثبت نام، به آدرس اینترنتی https://shoghl.mcls.gov.ir/  مراجعه نمایند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
تسنیم

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا