محسن زنگنه: عمده شرکت‌های دانش‌بنیان با تسهیلات قانونی این حوزه آشنا نیستند

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه ما در مجلس قوانین خوبی را برای حمایت از کسب‌وکارهای دانش‌بنیان تصویب کرده‌ایم، گفت: اما شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان عمدتا با این قوانین آشنا نیستند.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایسنا،محسن زنگنه با بیان اینکه ضعف‌های حوزه فناوری از قانون‌گذاری ناشی نمی‌شود، اظهار کرد: ما چند قانون در حمایت از تولیدات داخل داریم. قانون حمایت از کالای داخلی، قانون اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی و خصوصی‌سازی و قانون جهش تولید دانش‌بنیان، همه قوانینی هستند که به منظور رونق یافتن تولیدات داخلی و کسب‌وکار دانش‌بنیان تصویب شده‌اند. به علاوه در قوانین بودجه سالانه نیز ما موادی را برای حمایت از تولیدات دانش‌بنیان تصویب می‌کنیم.

وی با بیان اینکه اما شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان عمدتا با این قوانین آشنا نیستند، افزود: یعنی در حقیقت صاحبان کسب‌وکارهای دانش‌بنیان، اصلا اطلاع ندارند که چه مشوق‌هایی در قانون برای آنان در نظر گرفته شده و می‌توانند از چه تسهیلاتی استفاده کنند. تنها عده محدودی که از این قوانین باخبرند و در حالیکه ممکن است استحقاق چنین تسهیلاتی را هم نداشته باشند، از این مشوق‌ها استفاده می‌کنند و سایر حوزه‌ها محروم می‌مانند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد: من توصیه می‌کنم یک سری کارگاه‌های قانون‌شناسی برای شرکت‌های دانش‌بنیان برگزار شود تا صاحبان این شرکت‌ها از حقوق قانونی خود مطلع شوند. ما در مجلس سرمایه صندوق کارآفرین و همچنین صندوق حمایت از شرکت‌های فناور را افزایش دادیم. لذا ما مشکلی در عرصه قانون‌گذاری نداریم و تنها باید جوانان فناور و صاحبان کسب‌وکارهای دانش‌بنیان از مشوق‌هایی که برایشان در نظر گرفته شده استفاده کنند.

انتهای پیام

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایسنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا