سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

درباه حمایت ۲۵ میلیاردی برای توسعه زیرساخت‌های دانش‌بنیان در خراسان شمالی

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان شمالی از اعتبار حدود ۲۵ میلیارد تومانی برای حمایت از فعالیت‌های دانش‌بنیان در حوزه زیرساخت خبر داد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایسنا، مرتضی بهزادفر روز، ۱۵ آذرماه در جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده خراسان شمالی که در مجموعه طلای سفید برگزار شد، اظهار کرد: به‌رغم تاکیدات قانونی برای حمایت فنی اعتباری از شرکت‌های دانش بنیان و پارک علم و فناوری، توانستیم مجوز سازمان برنامه و بودجه برای کمک‌های زیرساختی را نیز اخذ کنیم.

وی افزود: با اخذ این مجوز، حدود ۲۵ میلیارد تومان حمایت مالی از محل منابع استانی برای توسعه زیرساخت‌ها و کمک‌های فنی اعتباری به تصویب رسید که بخشی از آن پرداخت شده است. 

وی همچنین به برپایی نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار در بجنورد اشاره کرد و گفت: این دوره از نمایشگاه با استقبال مناسبی از سوی مردم روبه‌رو بود به طوری که بعضا تا ساعت ۲۲ شاهد بازدید مردم بودیم.

دبیر اجرایی جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده بیان کرد: در این راستا یکی از غرفه‌های این نمایشگاه با رأی بازدیدکنندگان به عنوان غرفه برتر نمایشگاه در جشنواره پژوهشگران و فناوران گنجانده شده است.

بهزادفر اظهار کرد: ۱۹ دستگاه اجرایی، دانشگاه و شرکت دانش‌بنیان در این خصوص جزو برگزیدگان قرار گرفته‌اند.

وی افزود: ۱۵ برگزیده مربوط به پژوهشگران برتر دستگاه‌های اجرایی و دانشگاه‌ها و چهار برگزیده نیز مربوط به فناوران برتر استان است.

به گفته بهزادفر، دو برگزیده نیز از بین شرکت‌های دانش بنیان و فناور و همچنین غرفه‌های دانشگاهی و دستگاه‌های اجرایی نمایشگاه هفته پژوهش انتخاب شده است. یک غرفه نیز با توجه به آراء مردم بین برگزیدگان قرار گرفته است.

دبیر اجرایی جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده استان تصریح کرد: درنهایت، ۲۲ نفر یا دستگاه براساس معیارهای فنی پژوهشی انتخاب شدند و تقدیر خواهند شد.

دبیر ستاد هفته پژوهش و فناوری در استان نیز در این آیین اظهار کرد: در نمایشگاه هفته پژوهش استان، ۱۲۵ غرفه برپا شد و طی آن ۳۸ کارگاه با مشارکت بیش از ۶۰۰ نفر برگزار شد.

شاکری همچنین بیان کرد: خوشبختانه در برنامه هفتم توسعه شاهد مسئله محور بودن آن هستیم و براساس آن باید ۵۰ درصد از اعتبارات پژوهشی برای مطالعات مسائل مهم کشور و منطقه اختصاص یابد که انگیزه مناسبی برای فعالیت پژوهشگران به حساب می‌آید.

انتهای پیام

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایسنا

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا