سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

درباره حمایت از طلاب کارآفرین در سیستان و بلوچستان

با امضای تفاهم‌نامه‌ای، فصل جدید همکاری های مشترک برای توسعه آموزش کارآفرینی و افزایش سطح اشتغال طلاب حوزه های علمیه سیستان و بلوچستان آغاز شد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایسنا، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: با هدف استفاده از منابع و ظرفیت ‌بین سازمانی و هم افزایی در بخش آموزش و اشتغال، تفاهمنامه همکاری با مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان منعقد شد تا از طریق آن دوره‌های توانمندسازی طلاب کارآفرین و توسعه آموزش‌های مهارتی به شکل جدی‌تری دنبال شود.

خلیل احمد سلامی روز دوشنبه 13 آذر در این خصوص اظهار کرد: آموزش چگونگی تشکیل و راه‌اندازی شرکت‌های تعاونی و قانون کار و تامین اجتماعی، حمایت از فعالان مشاغل خانگی و برپایی نمایشگاه محصولات طلاب بخشی از تعهدات طرفین در این تفاهم‌نامه است.

وی افزود: برای ترویج و تقویت فرهنگ کار در بین مردم، طلاب استان نقش آفرین می‌توانند باشند و باید افراد اثرگذار همچون طلاب، از سرمایه اجتماعی خود برای این مهم در جامعه استفاده کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ادامه داد: کارآفرینی به صورت تعاونی به پایداری اشتغال در استان کمک فزاینده‌ای می‌کند و طلاب می‌توانند در قالب تشکیل شرکت ‌های تعاونی، از مزیت‌های ممکن برخوردار شوند.

مدیرکل مرکز خدمات حوزه های علمیه سیستان و بلوچستان نیز گفت: توانمندسازی و سوق دادن طلاب به سمت و سوی کارآفرینی و اشتغالزایی از اولویت‌های مهم این مرکز است و تعامل و همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دستگاه‌های زیرمجموعه در تحقق این هدف اثر گذار خواهد بود.

حجت الاسلام حمید مهدی نژاد اظهار کرد: ۷ هزار طلبه در استان تحت پوشش مرکز خدمات حوزه‌های علمیه هستند که با در نظر گرفتن افراد تحت تکفل، جمعیتی بالغ بر ۳۰ هزار نفر را شامل می شوند.

وی افزود: همچنین ۳۵۰ طلبه کارآفرین در استان هستند که با اشتغالزایی، به تامین معیشت و بهبود اقتصاد تعدادی از خانواده‌ها کمک می کنند.

انتهای پیام

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایسنا

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا