۱۳۹۱ شرکت‌ فناور و دانش‌بنیان در حوزه سلامت فعالیت دارند

وزیر بهداشت با اشاره به رشد ۳۵ درصدی تعداد شرکت‌های فناور حوزه سلامت در دولت سیزدهم گفت: در حال حاضر یک هزار و ۳۹۱ شرکت فناور و دانش‌بنیان در حوزه سلامت در حال فعالیت هستند.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از آنا، بهرام عین‌اللهی در حاشیه نشست هم‌اندیشی نخبگان فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: امروزه باوجود تعداد قابل‌توجه دانشمندان و شرکت‌های دانش‌بنیان، استقبال خوبی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از تولید کالاهای سلامت‌محور و موردنیاز مردم می‌شود.

وی بابیان اینکه ۳۷۲ شرکت دانش‌بنیان در دولت سیزدهم راه‌اندازی شده‌اند، افزود: ۱۵ مرکز رشد و ۱۵ پارک علم و فناوری نیز در یک سال اخیر فعال‌شده‌اند که با کمک دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور فعالیت می‌کنند و در مناطق محروم ازجمله زاهدان نیز فعالیت دارند.

دکتر عین‌اللهی اختصاص بودجه مستقل برای نخستین بار به پارک‌های علم و فناوری حوزه سلامت در بودجه ۱۴۰۲ را از دیگر اقدامات حمایتی وزارت بهداشت برشمرد و عنوان کرد: ۱۱۳ مرکز رشد فناوری سلامت و ۲۸۰۰ شرکت و هسته فناور در دانشگاه‌های علوم پزشکی فعال هستند که منجر به تولید بیش از ۴ هزار محصول سلامت‌محور در دو سال اخیر شده‌اند و از این تعداد ۱۳۰۰ محصول توانسته‌اند از سازمان غذا و دارو مجوز بگیرند و ۷۴۰ محصول تجاری‌سازی و وارد بازار شده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه ۴۰ درصد تجهیزات پیشرفته پزشکی و ۹۹ درصد داروهای موردنیاز کشور، تولید داخل است، ابراز امیدواری کرد: با تحولی که در حوزه پژوهش، فناوری و تولید در دو سال اخیر در حوزه سلامت ایجادشده، در آینده نزدیک به خودکفایی کامل می‌رسیم و برنامه‌ مشخصی برای صادرات خواهیم داشت.

انتهای پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
آنا

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا