سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

فرهاد دانشجو: ناحیه نوآوری مدرس با وسعت ۴۵۰ هکتار راه‌اندازی خواهد شد

رییس دانشگاه تربیت مدرس از ایجاد ناحیه نوآوری مدرس با هدف توسعه زیست بوم نوآوری با وسعت ۴۵۰ هکتار در تهران خبر داد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، فرهاد دانشجو در نشست امروز شورای دانشگاه،‌ ایجاد ناحیه نوآوری مدرس را آغاز یک فعالیت بزرگ برای دانشگاه تربیت مدرس عنوان کرد که لازم است تمامی دانشکده ها و مراکز تحقیقاتی و پژوهشکده ها با توجه به نوع ماهیت دانشکده و مرکز خود در آن ایفای نقش کنند.

حسین نادری منش رییس پارک علم و فناوری دانشگاه در خصوص ناحیه نوآوری مدرس گفت: یکی از راه‌های پاسخگویی به نیازهای جامعه،‌ این است که ابتدا بتوانیم در محیط و محدوده خودمان اثرگذار باشیم و در این راستا دانشگاه با راه اندازی ناحیه نوآوری در صدد ایفای نقش اجتماعی خود است تا بتواند با ایجاد این ناحیه به کانونی برای فعالیت‌های نوآورانه فرهنگی، اجتماعی، تکنولوژیکی و اقتصادی در منطقه مورد هدف تبدیل شود.

وی افزود: ناحیه نوآوری مدرس باهدف توسعه زیست‌بوم نوآوری ایجاد می شود تا با محوریت مراکز دانشگاهی و علمی، اماکن و فضاهای اطراف، دانشگاه تربیت مدرس را به محل استقرار مناسبی برای فعالیت‌های نوآورانه با نگاه ویژه به مباحث اجتماعی و فرهنگی تبدیل کند و در نهایت بتواند در اشتغال پایدار و اقتصاد دانش‌محور بر اساس اصول توسعه پایدار تأثیرگذار باشد.

نادری منش ادامه داد: این ناحیه بیش از ۳۷۰ هکتار وسعت داشته که طی مذاکراتی با شهرداری به ۴۵۰ هکتار افزایش یافته است که محدود به بزرگراه شهید چمران، خیابان کارگر شمالی، پارک لاله،‌ میدان انقلاب و بزرگراه جلال آل احمد و میدان گلها است.

رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس تاکید کرد: با توجه به اینکه در این ناحیه پنج بیمارستان وجود دارد یکی از مهمترین بخش های تمرکز ما روی حوزه سلامت است. همچنین در تفاهم نامه ای که با شهردای تهران منعقد شده است دانشگاه تربیت مدرس در راستای وظیفه دانشگاهی خود در هوشمندسازی منطقه،‌ کمک به حمل و نقل،‌ کم کردن جرایم،‌ فرهنگ اجتماعی منطقه و … تعاملات خوبی خواهد داشت و ایجاد این ناحیه در جهت نشر دانش و فناوری از دانشگاه به محیط علمی بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

نادری منش یادآور شد: مراسم افتتاح ناحیه نوآوری مدرس، ۲۹ آبان ماه با حضور شهردار تهران و جمعی از مسئولان وزارت علوم و بهداشت در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود.رییس دانشگاه نیز ایجاد ناحیه نوآوری مدرس را آغاز یک فعالیت بزرگ برای دانشگاه دانست.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا