سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

محمود کریمی بیرانوند: نرخ بیکاری در استان ایلام به ۷.۷ درصد رسید

 معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: نرخ بیکاری در استان ایلام از ۱۱.۸ درصد به ۷.۷ درصد رسیده است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از مهر، محمود کریمی بیرانوند عصر چهارشنبه در کارگروه اشتغال استان ایلام گفت: آخرین آمار مرکز آمار در تابستان ۱۴۰۲ نشان می‌دهد که چرخ بازار کار در حال چرخش است و به سمت رونق حرکت می‌کند به طوری که در دو سال گذشته حرکت قابل توجه و امیدبخشی انجام گرفته است.

وی اظهار کرد: از مصادیق بارز این اقدامات، تلاش برای کاهش نرخ بیکاری بوده به طوری که در این دولت به میزان قابل توجهی این میزان کاهش یافته است.

کریمی بیرانوند افزود: نرخ بیکاری حتی در مقایسه با ایام قبل از کرونا نیز روند کاهشی داشته است به طوری که نه تنها در سطح کشور بلکه در استان ایلام این میزان در این بازه زمانی از ۱۱.۸ درصد ۷.۷ درصد رسیده که کاهشی است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه متوسط نرخ کاهش بیکاری ۴ درصد بوده است، ادامه داد: این عملکرد نشان دهنده آن است که با انجام یکسری اقدامات هدفمند این میزان رو به کاهش است و راه حل اثبات این موضوع نیز سامانه ملی رصد اشتغال است.

کریمی بیرانوند اضافه کرد: این سامانه ۲۱ هزار کاربر دارد و حاکمیتی است که به طور شفاف آمار در این سامانه قابل راستی‌آزمایی است اگر چه می‌توانستیم دسترسی به این سامانه تنها در اختیار استانداران باشد اما این دولت شفاف آمار را اعلام می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: برابر همین سامانه استان ایلام سال گذشته موفق به کسب رتبه نخست اشتغال در سطح کشور شد که نشان می‌دهد استان ایلام در حال حرکت است و حتی از متوسط کشوری ۱۵ درصد بالاتر است.

وی تصریح کرد: این مهم جز با تلاش سایر دستگاه‌های اجرایی مربوطه میسر نمی‌شد، به عنوان نمونه استان ایلام در جذب اعتبارات موفق عمل کرد و علاوه بر این هم‌افزایی خوب سایر دستگاه‌ها از جمله سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قابل تقدیر است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تأکید کرد: سفرهای استانی زیادی در طی این مدت داشته‌ام لذا در هر استانی که استاندار بطور میدانی پای کار بوده بازار کار آن استان حرکت رو به رشدی را از خود نشان داده است و همچنین مدیران استانی که خوب عمل کردند، حضور فعال استاندار ایلام در کارگروه‌های اشتغال و پیگیری و رصد دقیق منجر به چنین دستاوردهایی برای استان می‌شود.

وی اضافه کرد: البته کاهش نرخ بیکاری در استان و رتبه اول اشتغال به منزله پایدار بودن شرایط نیست و به دلیل حجم زیاد عقب‌ماندگی‌ها در ۱۰ سال گذشته و تاکنون باید تلاش بیشتری صورت بگیرد، اگر چه اتفاقات خوبی در استان در حوزه اشتغال رقم خورد اما باید برای تحقق تعهد اشتغال ایجاد شده در سال جاری نیز تلاش کرد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
مهر

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا