سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

همایش «به‌توان» برای حمایت از ایده‌پردازان و کسب‌وکارهای نوپا در حوزه علوم‌پایه برگزار شد

این همایش زیرمجموعه جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان می‌باشد که هفتمین دوره آن در آذر ماه ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد و به حمایت از ایده‌پردازان و کسب‌وکارهای نوپا در حوزه علوم‌پایه می‌پردازد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از روابط عمومی جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان همایش «به‌توان» با شعار «رویاهات رو دوباره دنبال کن…» در روز سه شنبه ۱۸مهرماه ۱۴۰۲ با حضور اندیشمندان و دانشمندان جوان دوره‌های گذشته در سالن دهشور دانشکدگان علوم دانشگاه تهران برگزار شد.

محورهای این جشنواره شامل: شیمی، فیزیک، علوم زیستی، زمین شناسی، ریاضی و علوم کامپیوتر و هوش مصنوعی می باشد.

این جشنواره تلاش می‌کند از ظرفیت جوانان مستعد و نخبگان برای توسعه علم و فناوری کشور استفاده نموده و تولید علم در کشور را نهادینه نماید.

از برنامه های اصلی این همایش می‌توان به سخنرانی چهره‌های شاخص با شعار “به‌توان انگیزه و امید” و همچنین سه پنل تخصصی با موضوع‌های «به‌توان علم در زندگی روزمره»، «به‌توان علم در کسب و کار» و «به‌توان آینده هوش مصنوعی» اشاره کرد.

مهندس ابراهیم جمیلی، رئیس شورای سیاست‌گذاری جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان از اهداف این همایش، به حمایت از افراد و ایده‌های برگزیده نشده جشنواره‌های گذشته با شیوه‌های توانمندسازی، سرمایه‌گذاری و تجاری‌سازی اشاره کرد.

وی خاطر نشان کرد: ایجاد فضای امید و انگیزه در جوانان به‌خصوصدانشمندان جوان از انگیزه‌های ما در برگزاری این همایش بوده‌است و در نظر داریم با ایجاد ارتباطی موثر بین مخاطبان و سرمایه‌گذاران با تشویق ایده‌پردازان، به ارتقاء و پرورش ایده‌ها بپردازیم.

لازم به ذکر است در راستای این همایش، حضور چندین مربی کسب و کار با هدف رشد و مشاوره به ایده‌های منتخب نشده در جشنواره‌های پیشین، شرکت‌های سرمایه‌گذاری و همچنین فضای نمایشگاهی شامل بخش اشتغال، معرفی صنایع و استارت‌آپ‌های موفق که با هدف جذب افراد و گسترش ایده‌هایی که باعث ارتقاء سطح کیفی آنها شود، از نکات مثبت به شمار می رود.

رئیس شورای سیاست‌گذاری جشنواره در ادامه صحبت‌های خود گفت: رشد جشنواره و تبدیل آن به جایگاه مناسب در عرصه بین‌الملل از اهداف پیش‌روی این رویداد علمی می‌باشد که امید است در آینده نزدیک شاهد رشد و درخشش جوانان و اندیشمندان این مرز و بوم در جوامع بین الملل باشیم.

انتهای پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا