پرداخت تسهیلات 4 درصدی بنیاد برکت به مشاغل بهزیستی

مجری اشتغال بنیاد برکت گیلان با اشاره به تفاهنامه‌ بنیاد برکت با وزارت اقتصاد و دارایی، سازمان بهزیستی و صندوق کارآفرینی امید برای پرداخت تسهیلات گفت: سقف تسهیلات در سال ۱۴۰۲ برای مشاغل عادی ۱۵۰ میلیون تومان و برای رسته شغلی نیازمندِ به اعتبار بالا، ۳۰۰ میلیون تومان با سود چهار دردصدی در نظر گرفته می‌شود.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از فارس، ساریه پورصالح امروز در رشت با بیان اینکه تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی در چهار حوزه‌ خرد و خانگی، واحدهای تولیدی خرد و کوچک، واحدهای تولیدی متوسط و بزرگ و سرمایه در گردش، با عاملیت صندوق کارآفرینی امید پرداخت می‌شود، اظهار کرد: سال گذشته بنیاد برکت توانست در رسته‌های متنوع شغلی از مدد جویان بهزیستی حمایت کند که رقم تخصیص اعتباری امسال افزایش ۲ برابری داشته است. 

وی با بیان اینکه این اعتبار از منابع (جزء ۳) (بند الف) تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۱ مصوب شده است، افزود: بنیاد برکت در راستای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و کارآفرین، به افراد واجد شرایط تحت پوشش سازمان بهزیستی طبق آیین نامه‌های اجرایی بنیاد برکت تسهیلات پرداخت می‌کند.

به گفته مجری اشتغال بنیاد برکت گیلان، متقاضیان برای دریافت این وام، ابتدا از ارگان مربوطه معرفی می‌شوند و سپس توسط تیم تسهیل‌گری، مراحل بررسی و اهلیت آن‌ها احراز شده و در صورت تایید، در سامانه ثبت می‌شود. 

پورصالح با اشاره به تفاهنامه‌ بنیاد برکت با وزارت اقتصاد و دارایی، سازمان بهزیستی و صندوق کارآفرینی امید برای پرداخت تسهیلات در حوزه‌ مشاغل خرد خانگی واحدهای تولیدی کوچک متوسط و بزرگ مقیاس بیان کرد: رقم اعتباری بنیاد برکت ۳۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان است که به صندوق کارآفرینی امید واریز می‌شود، سقف تسهیلات در سال ۱۴۰۲ برای مشاغل عادی ۱۵۰ میلیون تومان و برای رسته شغلی نیازمندِ به اعتبار بالا، ۳۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته می‌شود.

وی با اعلام حمایت بنیاد برکت از صندوق‌های خرد محلی مددجویان بهزیستی که به صورت خود یار و همیار مشغول به فعالیت‌های اقتصادی هستند، تصریح کرد: امسال منطبق بر چهارچوب برنامه‌ مشترک از محل منابع یاد شده، سازمان بهزیستی لیست اولیه صندوق‌های خرد محلی که مشتمل بر ارکان صندوق و حوزه و رسته فعالیت است را در اختیار بنیادبرکت قرار داده و این لیست‌ها بعد پایش و ثبت در سامانه بنیاد، فهرست نهایی را از طریق سامانه اسمارت به کارتابل صندوق استان ارسال و سپس به شهرستان‌های مربوطه ارجاع می‌گردد.

به گفته مجری اشتغال بنیاد برکت گیلان، سقف پرداخت تسهیلات به تمامی صندوق‌های خرد اعم از شهری و روستایی، ۲ میلیارد ریال بوده که در مواردی معدود حسب نیاز امکان افزایش سقف حداکثر تا مبلغ سه میلیارد ریال با لحاظ کردن معیار تعداد اعضا و نوع کسب وکار مقدور است. 

پورصالح با بیان اینکه نرخ پرداخت تسهیلات چهار درصد است، گفت: گروه‌های اشتغال صندوق که از بین زنان سرپرست خانوار و خانواده‌های دارای عضو معلول با عنوان صندوق مالی خرد تشکیل می‌شود که می‌تواند از ۱۵ تا ۳۰ عضو داشته دارند. 

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
فارس

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا