۲ هزار میلیارد تسهیلات به دانش‌بنیان‌ها برای ورود به ابرپروژه‌های کشور اعطا خواهد شد

-رییس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، از اعطای دو هزار میلیارد تومان تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان برای ورود به ابرپروژه‌های کشور خبر داد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، محمد صادق خیاطیان، با اشاره به تفاهم‌نامه همکاری پنج جانبه میان صندوق نوآوری، معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و وزارتخانه‌های علوم، اقتصاد و صمت گفت: در این تفاهم‌نامه صندوق نوآوری متعهد شده است تا مبلغ دو هزار میلیارد تومان تسهیلات و خدمات مالی به شرکت‌های دانش‌بنیانی اختصاص دهد که می‌توانند در ابر پروژه‌های معین در تفاهم‌نامه مشارکت کنند.

وی ادامه داد:این خدمات مالی از منابع اشتغالزایی که دولت در حمایت از اشتغال دانش‌بنیان تعریف کرده بود، اختصاص می‌یابد.

خیاطیان اضافه کرد:از سوی دیگر با توجه به بسته رشد تولید که در صندوق نوآوری و شکوفایی تدوین و در هیئت عامل صندوق نیز به تصویب رسیده است، به شرکت‌هایی که عضو کنسرسیوم‌های تخصصی دانش‌بنیان هستند، اگر تا دو برابر افزایش رشد تولید داشته باشند، تا سقف دو هزار میلیارد تومان با همکاری شبکه بانکی تسهیلات رشد تولید پرداخت می‌کنیم.

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی تصریح کرد: این خدمات در چهار دسته تسهیلات، ضمانت‌نامه، سرمایه‌گذاری و توانمندسازی به این شرکت‌ها ارائه می‌شود.

بر اساس اعلام صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، این صندوق به عنوان نهاد تامین مالی فناوری در کشور هم‌اکنون بیش از ۷۹ خدمت به شرکت‌های دانش بنیان و فناور ارائه می‌کند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا