اسماعیل آقاجانلو: ۴۳۰۰ مجوز مشاغل خانگی در زنجان صادر شد

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره‌ کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: در دولت سیزدهم چهار هزار و ۳۹۴ مجوز مشاغل خانگی در استان زنجان صادر شد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، اسماعیل آقاجانلو افزود: میزان اعتبار ابلاغی برای ایجاد مشاغل خانگی به استان زنجان در سال گذشته ۵۴۶ میلیارد ریال بوده که ۴۳۳ میلیارد ریال از این اعتبار به متقاضیان پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: بر اساس آمارهای موجود در سال گذشته ۷۹ درصد از اعتبارات ابلاغی در این حوزه محقق شده است.

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره‌ کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه در سال جاری نیز ۸۳۹ میلیارد ریال از محل اعتبارات مشاغل خانگی به استان ابلاغ شده است، اضافه کرد: از این میزان مبلغ ۷۶۰ میلیارد ریال اعتبار معادل ۹۰.۵ درصد جذب شده است.

آقاجانلو به اهمیت توجه به مشاغل خانگی تأکید کرد و گفت: کارهای خانگی به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بخش‌های کسب‌وکار نقش قابل‌ توجهی در توسعه و ایجاد درآمد در اقتصاد کشورهای پیشرفته و کمتر توسعه‌یافته دارد.

وی گفت: در سال‌های اخیر حمایت از مشاغل خانگی و خرد به یکی از سیاست‌های کشورهای پیشرفته دنیا تبدیل شده است و برنامه ریزی جدی برای ورود دولت‌ها به آنها در خوشه‌ها و شاخه‌های مختلف و متعدد صورت می‌گیرد.

این مسوول افزود: امروزه نقش مشاغل خانگی در رونق اقتصادی و تثبیت درآمد برای دهک‌های پایین اقتصادی جامعه و ایجاد فرصت‌های شغلی برای تمامی فعالان اقتصادی محرز شده و طرح‌ها و برنامه‌های متنوعی در این زمینه به مرحله اجرا درآمده است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا