درباره آغاز فرایند عملیاتی تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان تولید داروهای گیاهی

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

 رئیس پژوهشکده گیاهان دارویی گفت: مشارکت با بخش خصوصی با هدف تاسیس یک شرکت دانش‌بنیان برای تولید و فروش داروهای گیاهی از اولویت‌های این پژوهشکده است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، رضا غفارزادگان به مناسبت فرارسیدن چهل و سومین سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی با تشریح دستاوردهای شاخص این پژوهشکده، اظهار داشت: در یک سال گذشته سه داروی گیاهی با نام‌های تجاری اورتی هرب با اندیکاسیون کاهنده قندخون و درمان کمکی دیابت نوع دو، ول اسلیپ با اندیکاسیون بهبود کیفیت خواب و همچنین لیپوویا با اندیکاسیون کمک به تنظیم سطح کلسترول، تری گلیسیرید و قندخون، رونمایی و به سبد داروهای گیاهی کشور افزوده شد.

وی افزود: تدوین و بهره‌گیری از دانش فنی تولید کالوس های گیاهی حاوی مقادیر بالایی متابولیت ثانویه، اعطای گواهی تایید صلاحیت آزمایشگاه آنالیز دستگاهی Iso۱۷۰۲۵، افتتاح آزمایشگاه علوم اعصاب (نوروساینس)، مشارکت علمی و فنی در تولید محصولات گیاهی شرکت‌های خصوصی و برگزاری ۲۴ دوره بازآموزی اثرات گیاهان دارویی در درمان بیماری‌های مختلف مورد استفاده پزشکان عمومی و متخصص کشور، از جمله موفقیت‌ها و دستاوردهای شاخص پژوهشکده گیاهان دارویی در یک سال گذشته است.

غفارزادگان با تشریح اقدامات موثر این پژوهشکده در الگوسازی موثر در زمینه گیاهان دارویی در سطح کشور، عنوان کرد: کمک به ایجاد زیرساخت پژوهشی برای راه اندازی فرآورده‌ها و مکمل‌های گیاهی سازمان دامپزشکی، همراهی در آموزش تخصص عطاران کشور و همچنین همراهی و مشارکت در تشکیل پژوهشگاه ملی علوم طب ایرانی و مکمل با استفاده از توان اعضای هیات علمی پژوهشکده گیاهان دارویی از نمونه‌های الگوسازی پژوهشکده در سطح کشور است.

ی با بیان اینکه پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی، بزرگترین مرکز تحقیقات گیاهان دارویی کشور است، افزود: تولید و گواهی گیاه و ماده اولیه استاندارد با همکاری واحدهای استانی جهاد دانشگاهی با مرجعیت پژوهشکده می‌تواند به عنوان نمونه ای موفق از همکاری‌های مشترک در این نهاد معرفی شود.

رئیس پژوهشکده گیاهان دارویی با اشاره به اعتماد به جوانان و تربیت شخصیت‌های مومن و برجسته علمی تصریح کرد: رویکرد پژوهشکده در دو سال اخیر اعتماد بیشتر به متخصصان علمی جوان در عرصه های مدیریتی پژوهشکده به منظور دستیابی به اهداف مورد نظر در زمینه گیاهان دارویی و داروها و مکمل‌های گیاهی بوده است.

غفارزادگان درباره برنامه‌های آینده پژوهشکده بیان کرد: مشارکت پژوهشکده گیاهان دارویی با بخش خصوصی با هدف تاسیس یک شرکت دانش‌بنیان برای تولید و فروش داروهای گیاهی از اولویت های این پژوهشکده در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری در جهت کاهش تصدیگری و کوچک‌سازی دولت و تقویت بخش خصوصی، از اولویت‌های این پژوهشکده است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا