ارائه ضمانت‌نامه، تسهیلات و عاملیت مالی مهم‌ترین خدمات صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی است

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: ارائه ضمانت‌نامه، تسهیلات، سرمایه‌گذاری و عاملیت مالی مهم‌ترین خدمات صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در نقاط مختلف کشور است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از آنا، عسکری غلام زاده در جلسه هیئت‌رئیسه واحد ارومیه با اشاره بر سیر ایجاد صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: راه اندازی این صندوق در راستای حرکت رو به رشد دانشگاه و تبدیل از دانشگاه‌های نسل یک و دو به دانشگاه‌های نسل ۳ و ۴ از سال ۱۳۹۰ در دستور کار دانشگاه قرار داشت. 

عسکری غلام زاده خاطرنشان کرد: بعد از ۹ سال وقفه در مسیر راه اندازی این صندوق، در نهایت سال ۱۳۹۹ صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی به منظور ایجاد زمینه های مشارکتی و سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی و حمایت کمی و کیفی از فعالیت‌های پژوهشی و فناوری و ارائه خدمات و تسهیلات به کسب و کارهای دانش‌بنیان گشایش یافت. 

وی با بیان اینکه این شرکت با ۲۰ میلیارد تومان سرمایه اولیه و در قالب شرکت سهامی خاص آغاز به کار کرد افزود: سرمایه کنونی این صندوق، به عنوان بزرگترین صندوق پژوهشی کشور به ۳۷۴ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است که بحث افزایش سرمایه مجدد آن نیز مطرح است. 

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی ۳ هدف شناساندن کارکردها و ماهیت این صندوق به زیست بوم دانشگاه و در مقابل آشنایی با زیرساخت‌های فناور هر استان و شکل‌گیری قالب‌های همکاری صندوق و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی را از مهم ترین اهداف سفرهای استانی خود برشمرد. 

وی ادامه داد: در سفر به آذربایجان غربی، ۳ طرح ویژه این استان شامل طرح های کشاورزی بنا به ظرفیت بی بدیل استان در زمینه کشاورزی، طرح سرم سازی و تیرپارک پیرانشهر مورد بحث و بررسی قرار گرفت و همچنین ۶ مورد از طرح های پژوهشی شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد استان نیز در اختیار تیم ارزیاب و میز پذیرش قرار گرفت که با بررسی های دقیق تر در خصوص آن ها اعمال نظر خواهد شد. 

عسکری غلام زاده با اشاره بر نحوه همکاری صندوق و واحدهای دانشگاهی افزود: صدور ضمانت نامه‌های قراردادهای برون دانشگاهی، طرح هایی که در قالب مشارکت حقوقی از طرف استان ارجاع داده می‌شوند و تسهیلاتی که از این پس در قالب هیات عاملی اداره می شوند اهم فعالیت‌های صندوق در همکاری با واحدهای دانشگاهی در نقاط مختلف کشور است. 

وی با بیان اینکه صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی محدودیت جغرافیایی ندارد و این صندوق با بهره‌گیری از ظرفیت شبکه وسیعی از کارشناسان فنی و اساتید خبره در همه حوزه‌های فناوری فعالیت می‌کند، ۳ عامل جغرافیا، حوزه فعالیت و ظرفیت این صندوق را از مهم ترین تفاوت‌های آن با سایر صندوق‌ها دانست. 

عسکری غلام زاده همچنین در حاشیه افتتاح دفتر نمایندگی صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه عنوان کرد: تاسیس دفتر نمایندگی صندوق پژوهش و فناوری در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، حجم و کیفیت طرح‌های ارسالی به صندوق را بهبود بخشیده و در تعاملات استان و صندوق موثر واقع می‌شود. 

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی نیز با اشاره به شعار سال مبنی بر رشد تولید و مهار تورم تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب همواره بحث تولید را با دانش‌بنیان بودن تولید گره زدند به این معنی که اگر قرار است کاری انجام دهیم، مبتنی بر فعالیت‌های دانش‌بنیان و بر اساس توسعه پایدار باشد.

محمدرضا ولیلو با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در توزیع مهارت محوری و اقتصاد دانش‌بنیان به‌عنوان مأموریت‌های جدید خود در حال فعالیت است، مطرح کرد: تولیدی پایدار است که بر پایه فناوری بوده و پشتوانه علمی داشته باشد لذا حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز رشد در راستای تولیداتی مبتنی بر پایه فناوری، نقش موثری در پیشرفت و حرکت رو به جلوی آنان ایفا می‌کند.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف اصلی دانشگاه آزاد اسلامی کاهش وابستگی به شهریه با ورود به برخی کارهای اقتصادی به ویژه اقتصاد دانش بنیان در شان و منزلت دانشگاه است افزود: وجود صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی نقش موتور محرکه در این زمینه را دارد. 

به گزارش آنا بازدید از سایت گلمان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه به منظور احداث کارخانه سرم سازی، بازدید از زمین ۹ هکتاری واحد ارومیه به منظور تولید بذر و جلسه هم اندیشی با مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان، مراکز رشد و واحدهای فناور و صاحبان ایده‌های فناورانه از اهم برنامه‌های عسکری غلام زاده در سفر به آذربایجان غربی بود.

گفتنی است قراردادی در خصوص نمایندگی صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در استان آذربایجان غربی، تفاهم‌نامه کلان و قرارداد عاملیت مالی به منظور سرمایه‌گذاری بین دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه و صندوق پژوهش و فناوری در قالب پرداخت سپرده‌ای از جانب واحد ارومیه به این صندوق نیز منعقد شد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
آنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا