معاون آموزش و کارآفرینی جهاددانشگاهی: ۵۴ هزار فرصت شغلی برای دانش‌آموختگان ایجاد شد

معاون آموزش و کارآفرینی جهاددانشگاهی گفت: بر اساس رایزنی‌ها کسانی که مدرک دوره کوتاه‌مدت جهاد را داشته باشند، می‌توانند از تسهیلات مشاغل خانگی بهره‌مند شوند. جهاد موفق شد ۵۴ هزار فرصت شغلی ایجاد کند.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از آنا، محمدمحسن غفوریان معاون آموزش و کارآفرینی جهاددانشگاهی در نشست خبری چهل و سومین سالگرد جهاد دانشگاهی با بیان این که جهاد از سال ۱۳۷۰ فعالیت آموزشی خود را آغاز کرد، اظهار کرد: تا پیش از این فقط در حوزه فرهنگ فعال بود.

معاون آموزش و کارآفرینی جهاددانشگاهی به سابقه فعالیت آموزشی این نهاد اشاره کرد و با بیان اینکه سالانه یک میلیون نفر از آموزش‌های این نهاد استفاده می‌کنند گفت: رسیدن به بلوغ نسبی سازمانی و نیاز‌هایی که در جامعه برای افراد مختلف وجود داشت موجب شد تا جهاددانشگاهی به این سمت حرکت کند.

وی افزود: آموزش‌های عالی غیرانتفاعی جهاد در قالب دو دانشگاه در تهران و یزد و ۶ دانشگاه در استان‌های دیگر جذب دانشجو می‌کند و ۲۲ هزار دانشجو در مراکز جهاددانشگاهی مشغول به تحصیل هستند.

غفویان تصریح کرد: آموزش‌های علمی کاربردی هم دیگر فعالیت جهاد در ۳۱ استان کشور هستند و ۲۳ هزار دانشجو مشغول به تحصیل هستند.

معاون آموزش و کارآفرینی جهاددانشگاهی ادامه داد: گسترده‌ترین زیرنظام جهاددانشگاهی آموزش‌های تخصصی و کوتاه مدت جهاد هستند که در ۱۶۰ مرکز در ۹۰ شهر و شهرستان فعالیت می‌کنند. بین ۸۰۰ هزار تا یک میلیون نفر در سال آموزش می‌بینند. همچنین ۵ هزار مدرس با جهاددانشگاهی همکاری می‌کنند.

غفوریان تاکید کرد: بر اساس رایزنی‌ها کسانی که مدرک دوره کوتاه‌مدت جهاد را داشته باشند، می‌توانند از تسهیلات مشاغل خانگی بهره‌مند شوند. جهاد موفق شد ۵۴ هزار فرصت شغلی ایجاد کند.

معاون آموزش جهاددانشگاهی تصریح کرد: مرکز آزمون در پنج سال گذشته حدود ۴۳ آزمون برای دستگاه‌های مختلف برگزار کرده است و بیش از ۷۰۰ هزار داوطلب در این آزمون‌ها شرکت کرده‌اند.

جهاددانشگاهی جز پاک‌ترین نهادهاست

در ادامه، معاون پشتیبانی و مدیریت منابع جهاددانشگاهی با بیان اینکه سال گدشته کل هزینه‌ای که برای جهاددانشگاهی در نظر گرفته شده بود ۸ دهم همت بود، گفت: این نهاد ۷ هزار نیروی انسانی مستقیم دارد و ۲۵ هزار نفر کنشگر با تعامل مستمر داریم.

وی تاکید کرد: بروکراسی زدگی موجب می‌شود که فرصت‌ها دچار آسیب شود. جهاددانشگاهی در حوزه‌های برنامه‌ریزی جز پاک‌ترین نهاد‌هاست.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
آنا

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا