حداکثر مدت قرارداد اعزام نیروی کار به خارج ۱۸ ماه اعلام شد

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

موارد لازم جهت درج در مفاد قرارداد منعقده بین کارجو و دفاتر کاریابی خارجی، در جلسه روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۲/۵/۱ هیات مرکزی موضوع ماده (۲) آیین‌نامه اجرایی قانون مجازات اشتغال به حرفه کاریابی و مشاوره شغلی بدون داشتن پروانه کار به تصویب رسید.

 به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از  تسنیم، موارد لازم جهت درج در مفاد قرارداد منعقده بین کارجو و دفاتر کاریابی خارجی، در جلسه روز یکشنبه مورخ 1402.5.1 هیات مرکزی موضوع ماده (2) آیین‌نامه اجرایی قانون مجازات اشتغال به حرفه کاریابی و مشاوره شغلی بدون داشتن پروانه کار به تصویب رسید.

در این جلسه، که با حضور اعضای هیات در دفتر توسعه نهادهای اشتغال و هدایت نیروی کار تشکیل شده بود، به استناد تبصره 4 ماده 13 آیین نامه اجرایی فوق الاشاره، موارد لازم جهت درج در مفاد قرارداد منعقده بین کارجو و دفاتر کاریابی خارجی، تعیین و تصویب گردید و توسط امید ملک مدیر کل دفتر توسعه نهادهای اشتغال و هدایت نیروی کار برای اجرا به ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابلاغ شد.

در این ابلاغیه از ادارات کل اجرایی استان‌ها خواسته شده تا ضمن اطلاع‌رسانی و ابلاغ موارد مصوب هیات مرکزی به دفاتر کاریابی خارجی تحت نظر استان‌ها، بر حسن اجرای این مصوبه و لحاظ شدن موارد ابلاغی در تمامی قراردادهای منعقده دفاتر کاریابی خارجی با کارجویان نظارت مستمر به عمل آورده تا از اجرای دقیق آن اطمینان حاصل شود.

 یکی از موارد ابلاغی این است که حداکثر مدت زمان قرارداد کاری 18 ماه می باشد. مدت زمان انجام تعهد (خدمات) از طرف کاریابی می بایست به تفکیک نوع خدمت و به صورت کاملاً منجز و بدون ابهام درقرارداد بیان گردد. در صورت توافق طرفین امکان تمدید قرارداد تا حداکثر یکسال ممکن می باشد.

متن کامل     ابلاغیه     به شرح زیر است. 

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
تسنیم
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا