حمیدرضا غزنوی: قیمت‌گذاری دستوری و تسهیلات بانکی، مهم‌ترین دغدغه کارآفرینان است

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

دبیرکل مجمع کارآفرینان ایران گفت: قیمت‌گذاری دستوری و دشواری دریافت تسهیلات بانکی، مهمترین دغدغه‌های امروز کارآفرینان است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، «حمید رضا غزنوی» امروز با اشاره به دیدار برخی کارآفرینان و اعضای این مجمع با وزیر صنعت، معدن و تجارت، افزود: یکی از مهمترین دغدغه‌های کارآفرینان که به نوعی به مهمترین دغدغه‌شان تبدیل شده، موضوع قیمت‌گذاری دستوری است.

وی تاکید کرد: باید دید قیمت‌گذاری دستوری به چه شیوه‌ای باید باشد تا مصالح تولیدکننده در آن دیده شود و قیمت تمام شده بالا نرود.

دبیرکل مجمع کارآفرینان ایران با اشاره به مشکلات تخصیص ارز، گفت: امروز تولیدکنندگان ارز مورد نیاز خود را به سختی و در بسیاری موارد، از هر کجا غیر از بانک مرکزی تهیه و تامین می‌کنند که خود با موانع قانونی مواجه است که این مساله استیصال آنها را به دنبال داشته است.

وی همچنین دشواری دریافت تسهیلات بانکی را یکی دیگر از مشکلات کارآفرینان برشمرد و ادامه‌داد: هرچند نقدینگی و پایه پولی بالا رفته است، اما در عین حال نباید درب تسهیلات را به روی تولیدکنندگان بست.

غزنوی خاطرنشان‌کرد: مسیر هزینه‌کرد تسهیلات در تولید مشخص است و اگر هم به افزایش نقدینگی بینجامد، موجب رشد اقتصادی خواهد شد و در تولید و اشتغال‌زایی تاثیرگذار است.

وی با اشاره به استقبال وزیر صمت از سخنان و درد دل‌های کارآفرینان، اظهار داشت: هرچند در سال‌های گذشته فاصله زیادی بین وزارت صمت و پیشران‌های اقتصادی افتاد، اما جلسه اخیر بسیار مثبت ارزیابی می‌شود و شخص وزیر برای برگزاری نشست‌های تخصصی در هر مورد قول مساعد داد.

دبیرکل مجمع کارآفرینان ایران، پیشران‌های بخش خصوصی را فرماندهان ارشد اقتصادی توصیف کرد که باید همواره طرف مشورت قرار بگیرند و گفت: در این صورت می‌توان امیدوار بود که شرایط تولید بهبود یابد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا