کتابخانه‌های عمومی قزوین از کسب و کار‌های کوچک حمایت می‌کنند

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی قزوین از حمایت این دستگاه از کسب و کار‌های کوچک خبر داد و گفت: در همین راستا کتابخانه عمومی اقبالیه با برگزاری دوره‌های آموزشی و توانمندسازی از ۲۰ کسب و کار کوچک حمایت کرد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ندا امیرلو معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی قزوین ر بازدید از کتابخانه عمومی اقبالیه که با حضور جمعی از مسوول فرهنگی و مدیریت شهری انجام شد، افزود: دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی کسب و کار‌های کوچک در کتابخانه‌های عمومی قزوین پیش بینی شده و این طرح از کتابخانه عمومی شهید آیت الله کاشانی شهر اقبالیه کلید خورده است.

وی اظهار کرد: در این طرح فضاهی کتابخانه‌های عمومی برای حمایت از مشاغل و کسب و کار‌های کوچک و زودبازده و خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این مسوول همچنین گفت: توسعه و گسترش کسب و کار‌های محلی نیازمند اتصال متقاضیان به متخصصان و منابع مورد نیاز است که کتابخانه‌های عمومی با توجه به وظایف تعریف‌شده می‌توانند نقش اثرگذاری در این زمینه داشته باشند.

معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی قزوین اضافه کرد: کتابخانه عمومی اقبالیه توانسته از طریق ارائه خدمات آموزش محور برای راه‌اندازی، حمایت، ترویج و اطلاع‌رسانی کسب و کار، با در اختیار قرار دادن فضا و تجهیزات موجود در کتابخانه و مدیریت فضا‌های موجود، اقدام به حمایت از ۲۰ کسب و کار کوچک کند.

علی نوروزی مسوول کتابخانه عمومی شهر اقبالیه نیز در این بازدید گفت: علاوه بر حمایت از کسب و کار‌های کوچک از دیگر اقداماتی که در این کتابخانه در حال اجرا است می‌توان به کلاس‌های تجوید قرآن کریم، همچنین کارگاه‌های خیاطی، چرم دوزی، نقاشی، آموزش کیک و شیرینی، برگزاری کلاس‌های تقویتی برای دانش آموزان، آموزش چرتکه، خوشنویسی، تئاتر و موسیقی اشاره کرد.

وی اضافه کرد: همچنین این کتابخانه با برپایی نمایشگاه برای فروش محصولات تولید شده توسط شرکت کنندگان، توانسته زمینه اشتغال و راه اندازی کسب و کار‌های خانگی و کوچک در اقبالیه را فراهم کند و به کانونی مهم در زمینه کارآفرینی تبدیل شود.

نوروزی با اشاره به اهمیت کتابخانه‌های عمومی به عنوان پایگاه‌های عظیم فرهنگی و اجتماعی یادآور شد: ایجاد فضای مناسب برای توسعه کسب و کار‌های کوچک از الزامات مهم در جامعه امروز محسوب می‌شود و کتابخانه‌های عمومی به عنوان پایگاه‌های مهم فرهنگی و اجتماعی دارای فضا‌های مناسبی برای برگزاری کارگاه‌های آموزشی و حمایت از کسب و کار‌های خانگی هستند که شایسته است با همکاری مسئولان و مدیران استانی در این زمینه گام‌های بیشتری برداشته شود.

استان قزوین دارای ۳۸ کتابخانه نهادی، ۲۰ کتابخانه مشارکتی و سه سالن مطالعه است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا