کارخانه تعاونی دانش‌بنیان در شهرکرد افتتاح شد

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور در بازدید از اراضی پردیس صنعتی چهارمحال و بختیاری، کارخانه تعاونی دانش‌بنیان در شهرکرد را افتتاح کرد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از آنا، روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور در سفر به استان چهارمحال و بختیاری با استقبال غلامعلی حیدری استاندار و مسئولان استانی وارد شهرکرد شد.

دهقانی در نخستین بخش از سفر یکروزه به این استان با همراهی استاندار به مرکز نوآوری صنعتی رفت و با فعالان واحد‌های دانش‌بنیان و فناور مستقر در این مرکز گفت‌وگو کرد.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور هدف از سفر‌های استانی و حضور معاونان را توجه به ظرفیت‌های نهفته استان‌های کمتر برخوردار عنوان کرد و افزود: هدف اصلی توجه به استان‌هایی است که از مرکز دور هستند و استعداد‌ها و ظرفیت‌های نهفته دارند.

وی یادآور شد: چهارمحال و بختیاری اگرچه از منابع حمایتی کمتر استفاده کرده است؛ اما ظرفیت‌های جوان و استعداد‌های پرانرژی بسیار خوبی دارد که تلاش می‌کنیم در این سفر به یک تصویر مشخص و روشن از وضعیت زیست‌بوم علم و فناوری استان برسیم و برنامه جامع حمایتی را برای چهارمحال و بختیاری تدوین و اجرایی کنیم.

مرکز نوآوری صنعتی از زیرمجموعه‌های پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری است که با هدف تأمین نیاز‌های صنعتی و کارگاهی واحد‌های فناور مستقر در پارک ایجاد شده و در راستای فعالیت‌های این واحدها، خدمات و تجهیزات صنعتی و فضای فعالیت کارگاهی ارائه می‌کند. اکنون بیش از ۲۵ واحد فناور در فضای ۳ هزار متر مربعی این مرکز نوآوری مستقر هستند.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور در ادامه سفر به استان چهارمحال و بختیاری در بازدید از اراضی پردیس صنعتی، یک کارخانه تعاونی دانش‌بنیان را افتتاح کرد.

این کارخانه تعاونی دانش‌بنیان در زیرساختی به مساحت ۳ هزار متر مربع با سرمایه‌گذاری ۶۰۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی راه‌اندازی شده و ظرفیت اشتغال برای ۷۰ نفر به صورت مستقیم و صد‌ها نفر به صورت غیر مستقیم را فراهم کرده است.

این تعاونی دانش‌بنیان در زمینه زیست‌فناوری و تجهیزات آزمایشگاهی فعالیت دارد و محصولاتی از جمله محیط‌های کشت میکروبیولوژی، معرف‌ها و محلول‌های مربوط به تشخیص‌های میکروبی، لام‌های انگل‌شناسی را تجاری‌سازی و تجهیزاتی مانند سانتریفیوژ یخچال‌دار، کولینگ باکس، پمپ پریستالتیک، درب‌بند دستی و پنوماتیک، میکروفیوژ و لوپ گردان میکروبیولوژی را در واحد تولیدی خود بومی‌سازی و نیاز بازار زیست‌فناوری از واردات این محصولات را رفع کرده است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
آنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا