سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی در سیستان و بلوچستان پرداخت شده است

معاون اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: اعتبارات اشتغال‌زایی امسال استان بیش از ۲ هزار میلیارد تومان است که تاکنون برای یک‌هزار میلیارد تومان مصوبه داریم و بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان هم تسهیلات پرداخت شده است.

 به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، داود شهرکی در جلسه کارگروه اشتغال استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: اعتبارات اشتغال‌زایی سال جاری استان بیش از ۲ هزار میلیارد تومان است که تاکنون برای یک‌هزار میلیارد تومان مصوبه داریم و بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان هم تسهیلات پرداخت شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تعهد اشتغال و بررسی عملکرد دستگاه‌های اجرایی، گزارش گیری در عمکرد سیستم بانکی در جذب منابع و عملکرد دستگاه‌های اجرایی در مشارکت و معرفی طرح‌ها از محور‌های مورد بررسی بود.

وی افزود: بانک‌های “صنعت و معدن، پست بانک و پارسیان” به دلیل عدم پرداخت مناسب تسهیلات در کارگروه قبلی و در رسانه ملی اعلام شدند که با پیگیری‌های مدیران کشوری این بانک‌ها به ۱۰۰ درصد تعهدات خود عمل کرده‌اند.

شهرکی همچنین از بانک‌های “ملل، ملت، صادرات، دی، سپه و آینده” هم که عملکرد مناسبی در جذب و پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی داشته‌اند قدردانی کرد و از بانک‌های “اقتصاد نوین، پاسارگاد و رسالت” هم خواست به پرداخت تسهیلات تبصره ۱۶ که زمینه اشتغال است عمل کنند.

معاون هماهنگی امر اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان افزود: چنانچه عملکرد دستگاه‌های اجرایی در خصوص ضعف عملکردشان تداوم داشته باشد تذکرات کتبی لازم به این دستگاه‌ها داده خواهد شد و اطلاع رسانی لازم هم صورت خواهد گرفت.

سرپرست اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان نیز گفت: این استان امسال متعهد به ایجاد شغل برای ۳۵ هزار و ۸۴۰ نفر است. اشتغال در دولت سیزدهم یکی از مهمترین موضوعاتی هست که با حساسیت و اهمیت زیادی دنبال می‌شود و نقش و وظایف دستگاه‌ها و نهاد‌های مختلف در آن مشخص شده است.

خلیل‌احمد سلامی افزود: در سال گذشته با همت و تلاش و هماهنگی ارکان مختلف اجرایی، میزان تعهد اشتغال سیستان و بلوچستان محقق شد که امیدواریم این هم‌افزایی و هماهنگی در سال جاری نیز ادامه یابد.

وی ادامه داد: تعهد اشتغال استان برای امسال ۳۵ هزار و ۸۴۰ نفر هست که از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی بین شهرستانی و بین دستگاهی تقسیم شده است. دستگاه‌های اجرایی مکلف هستند اشتغال ایجادی خود را در سامانه رصد اشتغال به ثبت برسانند، چرا که منبع آمار اشتغال کشور این سامانه است.

سرپرست اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: از ابتدای اردیبهشت‌ماه که فرآیند ثبت آمار اشتغال ایجادی سال ۱۴۰۲ در سامانه رصد اشتغال فراهم شده تا امروز اطلاعات سه هزار و ۳۲۲ نفر به عنوان شاغل جدید توسط دستگاه‌ها و نهاد‌های ذیربط در سامانه به ثبت رسیده و انتظار می‌رود تا پایان تیرماه این روند با شتاب بیشتری پیگیری شود.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
باشگاه خبرنگاران جوان

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا