ثبت‌نام وام اشتغال‌زایی کسب و کار‌های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات آغاز شد

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران از آغاز ثبت‌نام وام اشتغال‌زایی کسب و کار‌های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، اسماعیل اعزی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران ضمن اعلام آماده بهره برداری بودن سامانه ثبت نام تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اقدام به اعطای تسهیلات با کارمزد و سود کم در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای ایجاد اشتغال و توانمند سازی نیروی انسانی در این حوزه نموده است.

او در رابطه با شرایط و ضوابط این تسهیلات، افزود: این طرح برای حمایت از ایجاد اشتغال و توسعه کسب و کار‌های حوزه فاوا بر اساس سهم ریالی اشتغال مشخص شده، سرانه ایجاد هر فرصت شغلی تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان در ۷ طرح حمایت از طرق ویژه ملی، حمایت از طرح‌های پیشران، حمایت از طرح‌های تولیدی صادرات محور، حمایت از طرح‌های دانش بنیان با فناوری بالا، حمایت از طرح‌های سرمایه گذاری نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالا، حمایت از طرح‌های توسعه و کسب و کار‌های حمایت کننده آزادکاری و خوداشتغالی بخش ارتباطات و حمایت از سرمایه در گردش می‌باشد.

اعزی گفت:همچنین بر اساس شیوه نامه اخیر دفاتر پیشخوان تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان و آزادکاران تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت خواهند کرد.

او افزود:تسهیلات فوق با نرخ سود ۱۵ درصد، و دوره بازپرداخت ۴۸ ماه و دوره تنفس ۶ ماه می‌باشد.

اعزی در خصوص مراحل دریافت تسهیلات، گفت: پس از ثبت درخواست متقاضیان در سامانه توان آفرین، درخواست‌های واجد شرایط در کمیته تخصصی با محوریت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مازندران بررسی و در صورت تایید اولیه جهت طرح و تصویب نهایی به کمیته استانی موضوع بند الف تبصره ۱۸ مصوبات کمیته فوق جهت پرداخت به بانک عامل ارسال می‌شود.

او افزود: متقاضیان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به منظور دریافت تسهیلات به نشانی https://tavanafarin.ito.gov.ir قسمت طرح بند الف تبصره ۱۸ ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۱ سامانه مذکور مراجعه کنند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
باشگاه خبرنگاران جوان

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا