اعلام جزئیات بسته همکاری صندوق نوآوری و سازمان بورس برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

مدیران صندوق نوآوری و شکوفایی و سازمان بورس و اوراق بهادار در نشستی مشترک که باهدف بررسی زمینه‌های همکاری مشترک برای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان از مسیر بازار سرمایه برگزار شد، جزئیات بسته همکاری را مورد بررسی قرار دادند.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از صدا و سیما، محمدصادق خیاطیان، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در این نشست با بیان اینکه امروز تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان کشور به بیش از هشت هزار و ۶۰۰ شرکت و درآمد آن‌ها نیز به بیش از ۳۳۰ هزار میلیارد تومان رسیده است، گفت: عملکرد تجمیعی صندوق در راستای ارائه خدمات مالی به شرکت‌های دانش‌بنیان کشور در چهار سال گذشته به بیش از ۳۹ هزار میلیارد تومان رسیده است.

 رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در ادامه با اشاره به اینکه امروز همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان با بازار سرمایه اهمیتی بیش از گذشته پیدا کرده است، تصریح کرد: باتوجه‌به رشد فعالیت‌های مالی شرکت‌های دانش‌بنیان در سال‌های اخیر، شبکه بانکی توانایی تأمین مالی شرکت‌های بزرگ این حوزه را ندارند. ازاین‌رو نقش‌آفرینی بازار سرمایه به‌عنوان یکی از اجزای زیست‌بوم تأمین مالی نوآوری را بیش‌ازپیش احساس می‌شود.

 خیاطیان در ادامه با اشاره به اینکه صندوق نوآوری و شکوفایی ظرف سال‌های اخیر به دنبال طراحی ابزارهای مشترک با همکاری سازمان بورس و اوراق بهادار بوده است، گفت: باتوجه‌به این همکاری، در سال ۱۴۰۲ نیز پیشنهاداتی را در قالب یک بسته همکاری مشترک مطرح کردیم و امیدواریم اجرای این بسته به حضور پررنگ‌تر و مؤثرتر شرکت‌های دانش‌بنیان در بازار سرمایه و تأمین مالی این شرکت‌ها از این مسیر منجر شود.

 تأمین مالی جمعی ۱۰۰ طرح نوآورانه به ارزش هزار میلیارد تومان با همکاری مشترک صندوق نوآوری و بازار سرمایه

 وی در تشریح بسته همکاری صندوق نوآوری با سازمان بورس و اوراق بهادار در سال ۱۴۰۲ گفت: در این بسته موضوعات پیشنهادی ما تسهیل و تسریع در انتشار اوراق نوآوری به ارزش ۱۵ هزار میلیارد تومان، تأمین مالی جمعی ۱۰۰ طرح نوآورانه به ارزش هزار میلیارد تومان، ورود ۱۵ شرکت دانش‌بنیان به بازار سرمایه و ایجاد صندوق‌های جسورانه و خصوصی به ارزش سه هزار میلیارد تومان است.

 افزایش سرمایه صندوق‌های جسورانه بورس به بیش از ۴۶۰۰ میلیارد تومان

 رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی همچنین با اشاره به اینکه این صندوق در بخش سرمایه‌گذاری در طرح‌های دانش‌بنیان و فناور، هفت برنامه مختلف را تعریف کرده که چهار برنامه از آن در همکاری با بازار سرمایه طراحی شده است، تصریح کرد: یکی از این برنامه‌ها، ساماندهی و تشکیل صندوق‌های جسورانه بورسی است. در این زمینه صندوق نوآوری در تأسیس ۱۷ صندوق جسورانه بورسی مشارکت کرده و امروز سرمایه این صندوق‌ها به بیش از چهارهزار و ۶۰۰ میلیارد تومان می‌رسد.

 بسته همکاری صندوق نوآوری با سازمان بورس واقع‌بینانه بوده و با دیدی جامع طراحی شده است

 در این برنامه همچنین مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در سخنانی ضمن تشکر از بسته همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار کرد: بسته همکاری که صندوق نوآوری طراحی کرده، بسیار واقع‌بینانه بوده و با دیدی جامع طراحی شده است. ما در حال برنامه‌ریزی مشترک با صندوق نوآوری برای اجرایی‌کردن موارد همکاری هستیم و به نظر می‌رسد که این موارد را می‌توانیم تا پایان امسال به طور کامل اجرایی کنیم.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
صدا و سیما
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا