سرمایه صندوق نوآوری و شکوفایی امسال به ۶ هزار میلیارد تومان می‌رسد

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری گفت: در صورت تخصیص بودجه ۳ هزار میلیاردی به صندوق، سرمایه صندوق به ۶ هزار میلیارد تومان می رسد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از مهر، محمد صادق خیاطیان، در پاسخ به این سوال که سرمایه صندوق نوآوری و شکوفایی در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟ اظهار کرد: در حال حاضر سرمایه صندوق در سال ۱۴۰۲، ۳ هزار میلیارد است. با حمایت بسیار خوبی که رئیس جمهور از شرکت‌های دانش‌بنیان به طور خاص از طریق صندوق نوآوری و شکوفایی داشتند، در هیأت امنای صندوق تصویب شد که ظرف ۵ سال سرمایه صندوق به ۱۰۰ هزار میلیارد تومان افزایش یابد.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری افزود: قاعدتاً این بودجه باید در بودجه‌های سالیانه و اسناد مختلف دیده شود که برای سال ۱۴۰۲، پیش‌بینی بودجه ۳ هزار میلیاردی برای صندوق شده که در بودجه نیز لحاظ شده و قرار است به صندوق تخصیص یابد. با این تخصیص، سرمایه صندوق نوآوری به ۶ هزار میلیارد تومان افزایش می‌یابد.

وی ضمن اشاره به اینکه صندوق در سال‌های اخیر نقش‌آفرینی خوبی در نظام تأمین مالی نوآوری و فناوری کشور داشته است، گفت: علاوه بر بودجه‌های دولتی به دنبال این هستیم که از منابع دیگر مالی و از طریق عقد تفاهم نامه از شرکت‌ها حمایت کنیم. به طور مثال اخیراً در تفاهم با یکی از بانک‌ها، مقرر شد صندوق نوآوری و شکوفایی با این بانک برای تسهیل تضمین گروهی بازپرداخت اقساط تسهیلات اعطایی به شرکت‌های دانش‌بنیان همکاری کنند.

وی افزود: همچنین براساس این تفاهم‌نامه قرار شد در راستای تأمین فضای کاری شرکت‌های دانش‌بنیان، این بانک املاک مازاد خود در سراسر کشور را به صورت «اجاره به شرط تملیک» در اختیار شرکت‌ها قرار دهد.

خیاطیان در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه سقف حمایتی صندوق از شرکت‌های دانش‌بنیان چه میزان است، خاطرنشان کرد: نزدیک به هشت هزار و ۶۰۰ شرکت دانش‌بنیان در بخش‌های مختلف از کشاورزی و تجهیزات پزشکی گرفته تا حوزه فناوری اطلاعات و الکترونیک مشغول به فعالیت هستند و فعلاً سقف حمایتی ما از شرکت‌های دانش بنیان ۵۰ میلیارد تومان برای هر شرکت است.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری بیان کرد: تخصیص اعتبار به شرکت‌های دانش‌بنیان طرح محور است و براساس نوع طرح، میزان حمایت مالی آن مشخص خواهد شد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
مهر

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا