سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

لزوم تشکیل شرکت‌های تخصصی کسب و کار برای توسعه صنعتی کشور

مدیرکل دفتر خدمات کسب و کار وزارت صنعت، معدن و تجارت در جلسه تخصصی با مدیرکل، معاونان و روسای ادارت صمت استان آذربایجان غربی اظهار کرد: تشکیل شرکت‌های تخصصی خدمات کسب و کار که مشاوره حقوقی، بازاریابی و فروش به صنایع و واحدهای تولیدی ارائه کنند، در کشور ضروری است.

به گزارش کارآفرینی پرس، امیرحسین اسدی در این جلسه افزود: امروز صنعت دنیا مبتنی بر رویکردهای نوین بهره‌وری، تولید دانش‌بنیان، منتورینگ و کوچینگ، بازاریابی و فروش است و سازمان‌های صمت در استان‌ها باید توسعه دهنده این ادبیات در میان صنایع کشور باشند.

وی افزود: امروز هفت شرکت از ۱۰ مجموعه برتر دنیا، استارت‌آپی و فناورانه هستند و پارک‌های علم و فناوری و دانشگاه‌ها از دیگر بخش‌هایی است که می‌توانند در توسعه این رویکرد تاثیرگذار باشند.

اسدی تصریح کرد: امروز صنعت در دنیا متحول شده و انقلاب چهارم و پنجم صنعتی و دانشگاه‌های نسل چهارم و پنجم مطرح است؛ این انقلاب صنعتی مبتنی بر هوشمندسازی، داده‌های کلان و هوش مصنوعی است و برای همگام شدن با این جریان تنها راهکار این است که بدنه وزارتخانه و سازمان‌های صمت استان‌ها به سمت آموزش و توانمندسازی حرکت کنند.

مدیرکل دفتر خدمات کسب و کار وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: وقتی از خدمات روان‌شناسان کسب و کار صحبت می‌کنیم، در واقع از روان‌شناسانی صحبت می‌کنیم که چالش‌های رواشناختی کارآفرین را می‌دانند. یعنی می‌دانند که، بر اساس یافته‌های مطالعات انجام پذیرفته، حداقل سی درصد عامل شکست کسب و کار‌های بزرگ، شخص کارآفرین و نداشتن مهارت‌های شخص و روانشناختی بوده است. یعنی می‌دانند که این عدد در کسب و کار‌های کوچک و خرد به پنجاه درصد می‌رسد و ارائه خدمات روانشناسی کسب و کار می‌تواند زمینه ساز موفقیت کارآفرین به واسطه ارتقای مهارت‌های فردی و روانی باشد. وقتی از خدمات مدیریت زنجیره تأمین صحبت می‌کنیم، عملاً تمرکز بر راهکاری بین المللی کرده ایم که می‌تواند هزینه‌های بنگاه‌های اقتصادی را تا ۳۰ درصد کاهش دهد، به عبارتی قیمت تمام شده کالای تولیدی یک کسب و کار می‌تواند ۳۰ درصد کاهش یافته و توان رقابتی آن کسب و کار، به همین میزان افزایش یابد.

اسدی با اعلام اینکه در واقع خدمات مدیریت زنجیره تأمین می‌تواند زمینه‌ساز افزایش کیفیت، کاهش هزینه‌ها، ارتقای مهارت‌های مدیریتی، افزایش رضایت مشتری، افزایش سرعت عرضه محصولات، کمک به حفظ محیط زیست به دلیل کاهش فرایند‌های منفی نظام توزیع و هوشمندی فرایند‌های مدیریت زنجیره باشد، خاطرنشان کرد: کسب و کار، امری تخصصی و مبتنی بر مهارت‌های فردی و سیستمی است و استفاده از ظرفیت‌ها و خدمات شرکت‌ها و مؤسسات توانمند، می‌تواند زمان دستیابی به بازار را در کسب‌وکار‌ها کاهش دهد. تصور نمائید کسب و کاری به جای ایجاد و توسعه زیرساخت‌های فنی مثل دیتاسنتر، از خدمات شرکت‌های ارائه دهنده خدمات رایانش ابری استفاده نماید. چه اتفاقی خواهد افتاد؟ قطعاً زمان راه اندازی شرکت، هفته‌ها کاهش یافته و این کاهش زمان، باعث کاهش هزینه‌های تولید و به تبع آن افزایش بازدهی شرکت و کسب و کار خواهد شد.

وی گفت: خدمات کسب و کار به عنوان پیشران‌های توسعه کسب و کار می‌توانند در تمامی مراحل کسب و کار در کنار کارآفرین باشد و حامی کارآفرینان برای انجام بهتر تمامی فرایند‌های کسب کار باشند و در این میان ارائه‌دهندگان خدمات کسب‌وکار، اشخاص حقیقی و حقوقی هستند که با ارائه خدمات مشاوره‌ای، مهندسی، مالی، آزمایشگاهی و فناوری در حوزه‌های مورد نیاز کسب‌وکار‌ها ازجمله خدمات مالی و بازرگانی، منابع انسانی، بهبود مدیریت، ارتقای سطح فناوری اطلاعات و تولید و … زمینه ارتقای رقابت‌پذیری، توسعه بازار و سودآوری واحد‌های کسب و کار را فراهم می‌آورند.

اسدی اضافه کرد: اگر بتوانیم ارائه این خدمات را به صورت هوشمند و بر پایه فناوری اطلاعات سامان دهیم، بار بزرگی از دوش فضای کسب و کار کشور بر داشته ایم و راه اندازی سکو‌های خدمات کسب و کار می‌تواند به عنوان شاهراه توسعه کسب و کار کشور، مسیر شتابان کشور در مسیر توسعه را تسهیل نماید. ثبت اطلاعات، آنالیز اطلاعات، هدایت اطلاعات، واکاوی اطلاعات، تصمیم گیری مبتنی بر اطلاعات و مدیریت فرایند‌های منبعث از اطلاعات رویکردی است که سکو‌های کسب و کار، می‌توانند به کسب‌وکار‌ها ارائه کنند. از مرحله تصمیم برای تولید تا تصمیم انحلال یک شرکت از طریق شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات کسب‌وکار انجام می‌گیرد.

در این جلسه عبدالحمید سرتیپی مدیر کل صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی اظهار کرد: واحدهای تولیدی صنعتی برای پیشرفت و رقابت پذیری در بازارهای داخلی و خارجی باید به سمت و سوی تولید دانش‌بنیان و فناورانه حرکت کنند تا بتوانند سهم محصولات خود را در بازارهای موجود حفظ و به مرور زمان سهم خود در بازارهای داخلی و جهانی را افزایش دهند.

وی تأکید کرد: اداره کل صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی دراین خصوص آماده همکاری با تمامی واحدهای تولیدی صنعتی، دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فن آوری می باشد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
روابط عمومی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا