ایجاد شبکه عارضه‌یابی صنعت توسط کارخانه نوآوری هر استان

دستیار معاون علمی رییس جمهوری گفت: ایجاد مراکز مشاوره کارآفرینی با رویکرد نوآوری و ایجاد شبکه عارضه‌یابی صنعتی از مهمترین اهداف نشست مدیران کارخانه‌های نوآوری کشور است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از مهر، محمد صدری‌مهر با اشاره به نشست مدیران کارخانه‌های نوآوری سراسر کشور که به میزبانی کارخانه نوآوری البرز برگزار می‌شود، افزود: چند موضوع در دستور کار این نشست قرار گرفته است. از جمله، تدوین نظام‌نامه جایزه‌های استانی نوآوری که محور و متولی برگزاری آنها کارخانه‌های نوآوری خواهند بود و این موضوع می‌تواند مقدمه‌ای برای رویدادهای ملی باشد، موضوع دوم، ایجاد مراکز مشاوره‌ی کارآفرینی با رویکرد نوآوری است که کارخانه‌های نوآوری در سراسر کشور گام‌هایی مثبتی در این زمینه برداشته‌اند و در این نشست نیز به این موضوع خواهند پرداخت.

دستیار معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان بیان کرد: یکی دیگر از موضوعات این نشست، ایجاد شبکه عارضه‌یابی صنعت با رویکرد فناوری و نوآوری است که توسط کارخانه‌های نوآوری هر استان انجام خواهد شد و تمامی ظرفیت کارخانه‌های نوآوری در کشور، برای حل این معضلات تقویت خواهند شد.

وی افزود: این فعالیت بخشی از تعامل میان اکوسیستم نوآوری و صنایع کشور است که با حمایت مالی بخش صنعت، براساس قانون اقتصاد دانش‌بنیان مصوبه مجلس شورای اسلامی، اجرایی و بخشی از هزینه‌های مرتبط با این فعالیت، به عنوان مالیات، پذیرفته می‌شود.

به گفته صدری‌مهر، همچنین در این گردهمایی موضوع ایجاد شبکه‌ی یکپارچه‌ی کارخانه‌های نوآوری در کشور در دستور کار قرار دارد که این کار موجب اشتراک‌گذاری امکانات در تمام کشور و استفاده از به روزترین امکانات فناوری در مناطق محروم و دور از مرکز می‌گردد.

دستیار معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری افزود: انجام این پروژه‌های ملی در شبکه‌ی کارخانه‌های نوآوری کشور موجب نقش آفرینی جدی کارخانه‌های نوآوری در زیست‌بوم نوآوری، صنعت و زیست‌بوم کارآفرینی خواهد بود و ثمرات نوآوری را برای مردم و صنعت ملموس خواهد کرد.

لازم به ذکر است که گردهمایی مدیران کارخانه‌های نوآوری کشور، ۲۰ خردادماه به میزبانی کارخانه نوآوری البرز و با سخنرانی روح الله دهقانی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس جمهوری کار خود را آغاز کرده و تا ۲۲ خردادماه ادامه دارد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
مهر

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا