درباره حمایت از طرح‌های ملی دانش‌بنیان در قالب کنسرسیوم و تامین مالی جمعی

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

 معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس جمهور اعلام کرد: از طرح‌های ملی دانش‌بنیان در قالب کنسرسیوم و تامین مالی جمعی حمایت می‌شود.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، ‌روح الله دهقانی فیروزآبادی روز شنبه در نشست معرفی فعالیت‌ها و دستاوردهای کمیته طرح‌های ملی و تصویب طرح‌های جدید اظهار داشت: این اقدام یک موضوع مهم و ملی است که باید اولویت‌ها و موضوعات دارای اولویت در قالب یک شورای راهبری، بررسی و تصویب شود.

وی یادآور شد: این موضوع یکی از اولویت‌ها و ماموریت های معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری است، از سوی دیگر صندوق نوآوری و شکوفایی نیز در حمایت از طرح‌های ملی و راهبردی، جایگاه و نقشی کلیدی ایفا می‌کند. شرکت‌های دانش‌بنیان نیز محور و مبنای پیشبرد این طرح‌های ملی و راهبردی هستند.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور درباره چگونگی انجام این طرح‌ها، شکل‌گیری کنسرسیوم‌های دانش‌بنیان و تامین مالی را دو موضوع اساسی و محوری دانست و افزود: یکی از محورهای اساسی و اصلی در تحقق این طرح‌ها، شکل‌گیری کنسرسیوم‌های بزرگ دانش‌بنیان از یک سو و تامین و تضامین مالی از سوی دیگر است. قطعا این اتفاق باید به صورت مشترک و بدون این که تداخل ماموریتی وجود داشته باشد، انجام شود.

دهقانی فیروزآبادی ادامه داد: پس از این که این کارگروه مشترک شکل بگیرد، مبنا و محور فعالیت‌ها هم افزایی است. باید در آستانه شکل‌گیری این کمیته دیدگاه‌ها مطرح و کاستی‌ها برطرف شود تا هر دو طرف به یک نقطه مشترک برسند. باید طرح هایی که در این کارگروه تصویب می‌شود، وظایف و مسئولیت‌های هر دو طرف به صورت مشخص و شفاف تعیین شود.

بر اساس گزارش معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، نشست بررسی طرح‌های دانش‌بنیان ملی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی امروز برگزار شد.

یکی از اقداماتی که به صورت مشترک و با همکاری این معاونت و صندوق نوآوری و شکوفایی انجام می شود، طرح های ملی دانش‌بنیان و فناور است.

در نشست امروز قرار شد کارگروه مشترک طرح‌های ملی به ریاست معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس‌جمهور، ابزارهای مستقیم و غیر مستقیم را به طرح های مصوب هدایت کرده و زمینه ساز تحقق طرح‌های بزرگ دانش ‌بنیان شود.

در این نشست چند طرح ملی برای معرفی و تصویب جهت تامین مالی و سایر اقدامات حمایتی معرفی شد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا