درباره گسترش همکاری‌های ایران و قطر در حوزه اشتغال

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

در دیدار وزرای کار جمهوری اسلامی ایران و قطر بر گسترش همکاری‌ها در حوزه‌های کارگری، کارفرمایی و تبادل تجربیات مهارت‌آموزی تأکید شد.

به گزارش کارآفرینی پرس، «سیدصولت مرتضوی» در ادامه سفر به ژنو و شرکت در اجلاس سازمان جهانی کار در دیدار با «علی‌ بن‌‌ سعید‌ بن‌‌ سمیخ‌ المری» وزیر کار دولت قطر با تبریک انتخاب قطر به عنوان رئیس یکصد و یازدهمین نشست کنفرانس بین‌المللی سازمان جهانی کار، گفت: برگزاری نشست‌های سه‌جانبه در سطح بین‌المللی می‌تواند به رفع چالش‌های حوزه کار منجر شود.

وی با اشاره به تأکیدات دین مبین اسلام بر عدالت و رعایت حقوق کارگران، افزود: اسلام الگوی تعادل در روابط کارگر و کارفرماست و باید گفت سازمان‌های بین‌المللی متون و اصول خود را از آموزه‌های دینی ما گرفته‌اند.

مرتضوی بر همکاری‌های گسترده و کلان ایران و قطر در حوزه‌های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی تأکید کرد و گفت: ارتقای روابط با قطر برای جمهوری اسلامی بسیار استراتژیک و راهبردی است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: دو کشور در تبادل تجربیات و همکاری در مجامع بین‌المللی اقدامات ارزشمندی انجام داده‌اند که می‌تواند در سطح منطقه توسعه یابد.

وی به اقدامات وزارت کار جمهوری اسلامی ایران در حوزه ساماندهی و حمایت از اقشار آسیب‌پذیر اشاره کرد و گفت: بالغ بر ۳۰ درصد درمان کشور را به‌صورت مستقیم انجام می‌دهیم.

مرتضوی افزود: آموزش‌های کوتاه‌مدت نیز در سازمان آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای کشور که زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است برای توانمندسازی جوانان و جامعه کارگری کشور تعریف شده است.

وزیر کار با تأکید بر این‌که صندوق‌های بازنشستگی ما توانایی‌های بالایی در حوزه اقتصادی دارند، گفت: این شرکت‌ها در زمینه صنایع ساختمانی، حمل‌‌و‌‌نقل، گردشگری، دارو، پتروشیمی و فولاد فعالیت دارند.

وی از وزیر کار قطر دعوت کرد با سفر به ایران از ظرفیت‌های بالای مجموعه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بازدید کند.

«علی بن سعید بن سمیخ المری» وزیر کار دولت قطر نیز در این دیدار با تأکید بر اهمیت گسترش روابط با ایران، گفت: حمایت‌های ایران را در زمان تحریم قطر فراموش نمی‌کنیم.

وی افزود: در سفر به تهران زمینه ارتقای سطح همکاری‌ها را نه تنها در حوزه کارگری و کارفرمایی بلکه در سایر سطوح فراهم می‌کنیم.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
روابط‌عمومی و امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا