جواد جعفری: کالاهای دانش‌بنیان بدون ثبت سفارش از گمرک ترخیص می‌شوند

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

ناظر گمرکات خراسان رضوی بیان کرد: صدور ضمانت‌نامه‌های بانکی بلندمدت و واگذاری انبارهای اختصاصی به کالاهای مورد نظر شرکت‌های دانش‌بنیان از دیگر خدمات خواهد بود.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از خبرگزاری موج، جواد جعفری ناظر گمرکات خراسان رضوی در سخنانی اعلام کرد: گمرکات این استان یک سری از کالاهای خاص مورد نیاز شرکت‌های دانش‌بنیان استان را بدون ثبت سفارش ویژه کالاهای وارداتی و عمل به بند یک ماده ۳۸ قانون صادرات و واردات را ترخیص می‌کند.

جعفری تاکید کرد: گمرکات خراسان رضوی انبارهای اختصاصی در اختیار شرکتهای دانش‌بنیان قرار می‌دهند تا بتوان برخی از کالاهای وارداتی که شرکت‌های مزبور قصد مهندسی معکوس آن را در طرحهای تولید و توسعه دارند، با اخذ مجوز از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بدون گذراندن تشریفات گمرکی در اختیار دانش‌بنیانی‌ها قرار داده شود.

ناظر گمرکات خراسان رضوی در ادامه گفت: صدور ضمانت نامه‌های بانکی بلندمدت و واگذاری انبارهای اختصاصی به کالاهای مورد نظر شرکتهای دانش بنیان از دیگر خدماتی است که توسط گمرکات این استان به این شرکت‌ها ارایه می‌شود.

جعفری در خاتمه تصریح کرد: این کالاها باید هایتک (با فناوری بالا) بوده و واردات آنها در پروسه اداری، زمان بر باشد که در این صورت برای تسریع در ترخیص کالا و رساندن آن به شرکت‌های دانش‌بنیان با تایید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کالا قابل ترخیص خواهد بود.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
خبرگزاری موج
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا