حسین قدیانی: دانشگاه جامع انقلاب مدل نوآوری و کارآفرینی را ارائه می دهد

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

رئیس دانشگاه جامع انقلاب گفت: در این دانشگاه مدلی مفهومی مدنظر است تا دانشگاه را به سمت نوآوری و کارآفرینی سوق دهد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از تسنیم، حسین قدیانی در جمع پژوهشگران مراکز تحقیقاتی دانشگاه بیان کرد: این دانشگاه در راستای بیانیه گام دوم انقلاب و تحقق منویات مقام معظم رهبری پیرامون تربیت نیروهای هم تراز انقلاب تشکیل و راه اندازی شده است.

وی ادامه داد: در این دانشگاه مدلی مفهومی مدنظر است تا دانشگاه را به سمت نوآوری و کارآفرینی سوق دهد، در تشکیل بنای فکری و محتوایی این دانشگاه این مساله بسیار حایز اهمیت است که الگوی موفقی از شرکت های نوپای مختلف در رشته های گوناگون و موضوعات متنوع برای شناسایی و حل مساله شکل بگیرد که به تبع آن می تواند برای کشور در حوزه های مختلف صنعتی، کشاورزی، پزشکی و… و. مفید و مثمر بوده و به معماری علمی کشور نیز کمک شایانی خواهد کرد.

رئیس دانشگاه جامع انقلاب اسلامی افزود: تیم های مختلف باتوجه به ماموریت و مساله مورد نظر که به فراخور اقلیم، شرایط استان و حوزه تخصصی مورد نیاز است دسته بندی می شوند که با آموزش های لازم با محوریت شعار دانشگاه که حول تحول گرایی، نوآوری و تمدن سازی بنا نهاده شده است به سمت نقطه ایده آل به حرکت خود ادامه می دهند.

قدیانی افزود:در کنار تیم های اجرایی یک تیم نظارتی هم بر روند اجرا و محتوای علمی و آموزشی و ارزیابی های لازم نظارت خواهد داشت، و می تواند شبیه به کنکور ذیل سازمان سنجش آزمون اختصاصی برگزار گردد.

وی یادآورشد: در این دانشگاه خطوط فکری و سیر مطالعاتی برای همه رشته ها در نظر گرفته ایم که با نگاهی متفاوت به وضع موجود به سمت آفرینش های علمی حرکت کنیم. از دیگر نکات حایز اهمیت این دانشگاه می توان به آی تی بیس بودن و توجه به نکات فناورانه و کاربرد به روزترین تجهیزات و ابزارهای هوشمند در بدنه و زیرساخت دانشگاه اشاره کرد، تا دانشجوی ما بتواند متناسب با نیاز خود با رویکردی کاملا متفاوت در این دانشگاه به ادامه تحصیل بپردازد.

قدیانی در ادامه گفت: با عنایت به تاکیدات مقام معظم رهبری در مساله هوش مصنوعی و اهمیت آن و نیز اقدامات علمی و عملی که کشورهای مختلف در دنیا انجام داده اند، دانشگاه جامع انقلاب اسلامی نیز بر خود واجب می داند تا با شکستن مرزهای دانش و حرکت بر لبه های دانش با تولید محتوا براساس آخرین تحولات علمی در سطح دنیا و معرفی رشته های جدید همچون هوش مصنوعی به مطالعه وضعیت و جایگاه کشور در حوزه هوش مصنوعی در جهان به این مهم دست پیدا کند.

وی یادآورشد: دانشگاه جامع انقلاب اسلامی می بایست بر جغرافیای منطقه به ویژه کشورهای اسلامی در سطوح بین المللی تاثیرگذار بوده و بتواند در موضوعات مختلف با همکاری همه دستگاه ها نقش آفرینی لازم را ایفا نماید.

‌ قدیانی خاطر نشان کرد: دانشگاه جامع انقلاب اسلامی در پی انقلابی نوین و شکستن چهارچوب های فرآیند کسب دانش با توجه به تغییرات علمی روزافزون جهان است، لذا با این تفکر و روحیه بدنبال تمدن سازی نوین علمی است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
تسنیم
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا