محمود حسینی پور: اشتغالزایی اولویت اصلی در واگذاری اراضی ساحلی دریای خزر است

استاندار مازندران گفت: لایحه واگذاری اراضی سواحل دریای خزر به سرمایه‌گذاران برای ساماندهی تهیه شده است و رویکرد این واگذاری علاوه بر احراز اهلیت، بلندمدت و برای اشتغالزایی و رونق اقتصادی استان است. ‎

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایسنا، سیدمحمود حسینی پور شامگاه یکشنبه ۱۴ خرداد ماه جاری در جلسه ساماندهی سواحل مازندران، ضمن تسلیت سالروز رحلت حضرت امام خمینی (ره) و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای گلگون کفن قیام خونین ۱۵ خرداد، اظهار کرد: طبق توافقی که بین استانداران شمالی گیلان، مازندران و گلستان با سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور در حضور وزیر کشور صورت گرفته است، مدت زمان واگذاری اراضی ساحلی به سرمایه گذاران از سه سال به پنج سال و پس از بررسی و نداشتن تخلف و انحراف تا ۳۰ سال هم افزایش می یابد.

وی با بیان این که احراز هویت سرمایه گذاران در واگذاری بسیار مهم و مورد تاکید است، ادامه داد: همسو با این رویکرد اشتغالزایی و رونق اقتصادی محقق می‌شود.

استاندار مازندران با ذکر این نکته که دولت سیزدهم با نشست‌های متعدد مشکل اجاره یک سال واگذاری زمین ساحلی به سرمایه گذاران به پنج سال را حل کرده است، بیان کرد: ضمن بررسی هرساله از فعالیت سرمایه گذار، با ارزیابی مثبت طی پنج سال، زمان واگذاری پس از مسجل شدن اهلیت سرمایه‌گذار زمان واگذاری تا ۳۰ سال هم می رسد.

این مسئول تصریح کرد: شهرداران ارائه خدمات زیر ساختی در سواحل خزر به مسافران و گردشگران را باید بسیار جدی بگیرند.

حسینی پور با بیان این که چندین جلسه با وزارت کشور و منابع طبیعی در مقوله ساماندهی سواحل دریای خزر داشته‌ایم، ادامه داد: الگوهایی در ساماندهی سواحل دریای خزر را در بابلسر، فرح آباد ساری و سواحل سرخ رود پیش رو داریم.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایسنا

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا