تخصیص ۶۹۲ میلیارد تومان برای تسهیلات اشتغال در استان سمنان

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان گفت: طی سال قبل ۶۹۲ میلیارد تومان اعتبار برای تسهیلات تبصره ماده ۱۶ اشتغال روستایی به استان تخصیص یافت.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از مهر، جعفر کاشانی، بعد از ظهر پنجشنبه در نشست شورای اشتغال استان سمنان به میزبانی استانداری با بیان اینکه اعطای تسهیلات در استان برای ارتقای اشتغال و طرح‌های اشتغال‌زایی در دستور کار قرار دارد، ابراز کرد: بانک‌ها همکاری خوبی با طرح‌های اشتغال‌زایی دارند.

وی با بیان اینکه سال قبل یک هزار میلیارد و ۲۲۱ میلیون تومان اعتبار برای تبصره ۱۶ قانون بودجه در سال گذشته مصوب شد، ابراز کرد: از این مقدار، ۶۹۲ میلیارد تومان تخصیص یافت.

دبیر کارگروه اشتغال استان سمنان با بیان اینکه تنها ۳۹ درصد این اعتبارات جذب شده است، گفت: ۸۶ درصد از مجموع تسهیلات اشتغال روستایی عشایری استان سمنان در بخش خصوصی یعنی مردم و مابقی به بخش تعاونی پرداخت شده است.

کاشانی با بیان اینکه تعهد اشتغال سال جاری استان سمنان ۹۶۰ شغل بیش از تعهد سال گذشته است، گفت: اشتغالزایی با در نظر گرفتن سهم ۶۹ درصدی برای مردان و ۳۱ درصدی برای زنان در سال ۱۴۰۲ هدف گذاری شده است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
مهر
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا