محمد خوانساری: سهم اقتصاد دیجیتال در تولید ناخالص داخلی ایران ۷.۵ درصد افزایش یافت

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

محمد خوانساری گفت: با سایر اقدامات تکمیلی در حوزه ICT، سهم اقتصاد دیجیتال در تولید ناخالص داخلی ایران به ۷.۵ درصد افزایش یافته است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از آنا، محمد خوانساری در نشست وزرای مسئول فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور‌های عضو، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران توانسته با استفاده از ظرفیت فناوری اطلاعات امکان اتصال ۹۷ درصد سازمان‌های دولتی به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند را فراهم کند و هم اکنون، حدود سه هزار سرویس عمومی از طریق دولت الکترونیک ارائه می‌شود.

وی با بیان این مطلب که بیش از ۹۰ درصد مناطق روستایی به اینترنت و خدمات دولت الکترونیک دسترسی دارند، افزود: علاوه بر این، با سایر اقدامات تکمیلی در حوزه ICT، سهم اقتصاد دیجیتال در تولید ناخالص داخلی ایران به ۷.۵ درصد افزایش یافته است.

معاون وزیر ارتباطات با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در کشور درخصوص گسترش پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی بومی تصریح کرد: طی یک سال گذشته و با رشد تعداد کاربران در شبکه‌های اجتماعی داخلی، هم اکنون بیش از ۳۵ میلیون ایرانی از پیام رسان‌های داخلی استفاده می‌کنند.

خوانساری با بیان این مطلب که در بیانیه جنبش عدم تعهد در تهران در سال ۲۰۱۲، بر موضوع رفع شکاف دیجیتالی بین کشور‌های توسعه یافته و در حال توسعه و تضمین دسترسی همگانی، فراگیر و بدون تبعیض به اطلاعات و دانش در زمینه ICT تاکید شده است، بیان کرد: موفقیت‌های ایران در توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در حالی حاصل شد که طی دهه‌های گذشته با اقدامات قهری محدودکننده و یک‌جانبه‌ برخی از کشور‌ها از جمله آمریکا به اشکال مختلف مواجه بوده ایم، اما ایران با تکیه بر توانمندی‌های بومی و شرکت‌های دانش بنیان خود و همکاری کشور‌های دوست چنین تهدیدی را به فرصت تبدیل کرده است.

وی با تاکید بر اینکه جنبش غیرمتعهد‌ها از بدو تأسیس تاکنون اهدافی را دنبال کرده است که یکی از مهم‌ترین آن‌ها ترویج و تشویق توسعه از طریق همکاری‌های بین المللی بوده است، تصریح کرد: ایران آمادگی دارد تا همکاری‌های خود را میان کشور‌های عضو جنبش غیرمتعهد‌ها در جهت تبادل دانش و تجربیات در بخش ICT گسترش دهد.

لازم به یادآوری است؛ این اجلاس با حضور وزرا و معاونان وزیر ارتباطات کشور‌های عضو جنبش عدم تعهد به صورت برخط برگزار شد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
آنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا