سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

محمدعلی زلفی‌گل: برای ترویج کارآفرینی به ازای هر دانشجو یک میلیون تومان اختصاص می‌یابد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در طرح ملی ترویج کارآفرینی در حمایت از دانشگاه‌ها مبلغ یک میلیون تومان به ازای هر دانشجو اختصاص داده می شود.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، محمدعلی زلفی‌گل در آیین آغاز به کار طرح ملی ترویج کارآفرینی در پارک علم و فناوری دانشگاه امیرکبیر افزود: یکی از برنامه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری حرکت در راستای تبدیل علوم به فنون، خلق ثروت و مهارت‌افزایی در آموزش‌های دانشگاهی است. در این راستا چند طرح جدید رونمایی شده که یکی از آنها طرح ملی ترویج کارآفرینی است که در این طرح از دانشگاه‌ها حمایت مالی می‌شود تا دانشجویانی که علاقمند هستند در این طرح شرکت کنند و با ثبت‌نام و حضورشان از آموزش‌های لازم در عرصه کارآفرینی بهره‌مند شوند.

زلفی‌گل‌خاطرنشان کرد: در طرح ملی ترویج کارآفرینی افرادی که در زمینه کارآفرینی صاحب تجربه هستند، دانشجویان را در زمینه کارآفرینی، شرایط کارآفرینی، نیازهای دانشی در عرصه کارآفرینی، آشنایی با نیازهای بازار، حضور در بازار و عرصه اشتغال آشنا می‌سازند تا در راستای افزایش کارآمادگی دانشجویان بتوانیم گام مؤثری برداریم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری یادآور شد: در این طرح به ازای هر دانشجو مبلغ یک میلیون تومان اختصاص می‌دهیم و خوشبختانه وزارت صنعت، معدن و تجارت هم در طرح ملی ترویج کارآفرینی پای کار آمده و در کمک کردن برای آموزش دانشجویان و معرفی اساتیدی که در زمینه کارآفرینی صاحب نظر هستند، کمک می‌کند. بنیاد ملی نخبگان هم علاقمند است که در این طرح حضور پیدا کند و خوشبختانه این طرح در حال جا افتادن است. این طرح در دوره اول هست که آغاز شده، مطمئن هستیم می‌توانیم برای دوره‌های بعد حمایت بیشتری کنیم و تعداد بیشتری از دانشجویان را در این طرح دعوت کنیم و شرایطی ایجاد کنیم تا در طرح ملی ترویج کارآفرینی حضور پیدا کنند.

وی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم اکثر دانشگاه‌ها در این طرح شرکت کنند و فکر می‌کنم در فاز اول حدود ۳۰ هزار دانشجو در این طرح شرکت کنند؛ البته در مرحله اول بیشتر دانشگاه‌های دولتی این کار را انجام می‌دهند و دانشگاه آزاد اسلامی هم برنامه‌های خاص خودش همانند طرح پویش اشتغال را دارد. تلاش می‌کنیم در سال‌های آینده طرح ملی ترویج کارآفرینی را توسعه دهیم و بستر را برای دانشجویان دولتی و غیردولتی مهیا کنیم.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا