سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

۴۷۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال در استان بوشهر پرداخت شد

سرپرست دفتر هماهنگی امور سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری بوشهر گفت: تاکنون ۴۷۰ میلیارد تومان از یک‌هزار و ۴۴۶ میلیارد تومان سهمیه استان بوشهر در تسهیلات به طرح‌های اشتغال زایی پرداخت شده و مابقی آن نیز تا پایان خرداد عملیاتی می‌شود.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، ضرغام حیدریه، روز یکشنبه در نشست کمیته مدیریتی دستگاه‌های اقتصادی استان بوشهر اظهار کرد: در هشتم فروردین ماه امسال، شورای عالی اشتغال مصوب کرد که طرح‌های اشتغال‌زایی ثبت شده در سامانه مربوطه، تا پایان خردادماه سال جاری می توانند اقدام به پرداخت تسهیلات کنند.

وی افزود: با این شرایط به دنبال این هستیم که تا پایان خردادماه، 976 میلیارد تومان تسهیلات کم‌بهره مانده از سال قبل از سوی بانک‌ها برای ایجاد و تثبیت اشتغال در استان بوشهر پرداخت شود.

سرپرست دفتر هماهنگی امور سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری بوشهر تصریح کرد: این تسهیلات با نرخ کارمزد چهار درصد و در جهت اجرایی‌کردن بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ پرداخت می‌شود.

حیدریه ادامه داد: اگر چه این تسهیلات با تأخیر ابلاغ شد اما عملکرد دستگاه‌های اجرایی مرتبط و بانک‌های استان برای پرداخت تسهیلات اشتغازایی مطلوب نبوده و نیاز است که با سعی و تلاش در اندک زمان موجود، کم‌کاری های انجام شده را جبران کنند.

وی اضافه کرد: یکی از معیارهای اصلی ارزیابی عملکرد فرمانداران، مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط با حوزه اشتغال و کارآفرینی و بانک‌ها، میزان موفقیت در جذب تسهیلات اشتغال است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا