آینده کسب و کار‌ها تحت‌الشعاع ابزار چت «.جی.پی.تی»

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

مهدی اسماعیلی گفت: فناوری Chat GPT امروزه تبدیل به ترندی جهانی شده و آینده کسب و کار‌ها تحت الشعاع این تکنولوژی قرار گرفته است.

 به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از آنا، انجمن علمی گروه کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد با حضور مدیر گروه کامپیوتر، عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان و دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری واحد یزد، سمینار هوش مصنوعی و مروری بر تکنولوژی Chat Gpt را در سالن سردار سلیمانی دانشگاه آزاد  یزد برگزار کرد.

ابوالفضل گندمی، مدیر گروه کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد در این سمینار گفت: هوش مصنوعی یک علم میان رشته‌ای با چند رویکرد است؛ اما پیشرفت در یادگیری ماشین و یادگیری عمیق باعث ایجاد تغییر الگو در هر بخش از صنعت و فناوری است.

مهدی اسماعیلی عضو هیئت علمی کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی کاشان هم با اشاره به توسعه هوش مصنوعی، الگوریتم‌های یادگیری و پروژه‌های مختلفی را با ذکر مثال بیان کرد.

وی تشریح کرد: سال‌های اخیر، ابزار‌های زیادی تولید شده و در اختیار عموم قرار گرفته است. یکی از این ابزارها، Chat GPT است که امروزه این فناوری تبدیل به یک ترند جهانی شده و آینده کسب و کار‌ها تحت الشعاع این تکنولوژی قرار گرفته است.

در ادامه ابوالفضل یاوری دانشجوی دانشگاه آزاد یزد به نکات اصلی درباره معماری این فناوری (GPT) پرداخت و اظهار کرد: معماری‌های جدید GPT یک مدل زبانی بزرگ است که بر اساس نسل‌های قبلی آن ساخته شده است.

وی بیان کرد: معماری‌های جدید GPT مبتنی بر معماری ترانسفورماتور با تعداد زیادی پارامتر است که با آن می‌توان متن زبان طبیعی را با دقت بالا پردازش و تولید کرد.

درپایان این نشست استادان به سوالات شرکت کنندگان پاسخ دادند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
آنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا