۳۰۰ واحد صنعتی دانش‌بنیان در کشور شناسایی شد

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از شناسایی ۳۰۰ واحد صنعتی دانش‌بنیان شدن در کشور خبر داد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از تسنیم، علی رسولیان اظهار داشت: احداث شهرک‌های صنعتی بزرگ برای استان اردبیل بلامانع است چرا که در حال حاضر هیچ محدودیتی در واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران واحدهای تولیدی و صنعتی وجود ندارد و در حال حاضر نیز 13 درصد واحدهای تولیدی و صنعتی در وضعیت راکد قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه حمایت مسئولان و دولت برای توسعه شهرک‌ها و نواحی صنعتی جزو اولویت‌های اساسی است گفت: به دنبال توسعه مناطق محروم با هدف ایجاد شهرک‌های صنعتی هستیم تا بتوانیم اشتغال مربوط به حوزه صنعت را ارتقا داده و 40 درصد اشتغال مربوط به این حوزه را توسعه می‌دهیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: شناسایی 300 واحد صنعتی که مستعد دانش‌بنیان شدن هستند با حمایت‌های انجام یافته در دستور کار قرار گرفته که در حال حاضر 120 واحد تبدیل به واحدهای دانش‌بنیان شده و درصدد هستیم تا واحدهای تولیدی را به سمت دانش‌بنیان بودن سوق دهیم.

رسولیان تصریح کرد: 40 درصد اشتغال‌زایی کشور مربوط به صنایع کوچک بوده و تخصیص تسهیلات بانکی به صنایع کوچک را باید در اولویت قرار دهیم که این موضوع نیازمند ارائه راهکارهای اساسی و رفع مشکلات مربوط به سرمایه در گردش صنایع کوچک است.

وی اظهار کرد: شناسایی و احیای واحدهای صنعتی از اولویت‌های اساسی وزارت صمت است که به همین منظور در طول سال‌های گذشته توانسته‌ایم بیشتر از 3 هزار واحد از صنایع کوچک را احیا و به چرخه تولید بازگردانیم که در این زمینه توجه به تامین زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی به عنوان اولویت مهم و ضروری در اولویت است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: احیای 3 هزار و 32 واحد صنعتی در کشور و به چرخه بازگرداندن واحدهای راکد برای به مرحله توانمندی رساندن آن‌ها را با جدیت پیگیری می‌کنیم و درصدد هستیم بخش عمده‌ای از اشتغال کشور و فعالیت‌های تولیدی و اقتصادی را در این حوزه رقم بزنیم.

رسولیان بیان کرد: توجه به اشتغال پایدار در مناطق محروم برای توسعه صنایع و ایجاد شهرک‌ها و نواحی صنعتی و نیز سوق‌یابی به سمت خوشه‌های صنعتی در کشورها جزو اولویت‌های اساسی و مهم است و در این زمینه راه‌اندازی 120 خوشه صنعتی در کشور تحقق یافته است.

وی تصریح کرد: فعالیت 85 شهرک تخصصی در کشور نیز از اهم مواردی است که با الگوگیری از توسعه زنجیره تولید در قالب خوشه‌های صنعتی هدفگذاری شده است.

رسولیان افزود: احصای یک هزار و 600 نیاز فناورانه در کشور برای 110 مجموعه فناورانه در کشور تامین منابع شده و اقدامات لازم برای تامین زمین و زیرساخت‌ها در شهرک‌های صنعتی کشور در حال رقم خوردن است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
تسنیم
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا