سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

تخصیص ۷۳۰ میلیارد ریال اعتبار به شرکت‌های دانش‌بنیان استان اردبیل

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: ۷۳۰ میلیارد ریال اعتبار به شرکت‌های دانش‌بنیان و واحد‌های فناور این استان اختصاص یافته است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، یوسف عباسپور گیلانده گفت: صندوق پژوهش و فناوری استان اردبیل با حمایت مالی از شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور، چرخه تولید دانش و اقتصاد دانش‌بنیان را در استان به حرکت درآورده است.

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل می گوید: با تلاش‌های صورت گرفته در حوزه جذب منابع مالی از صندوق نوآوری و شکوفایی کشور و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تسهیلات حمایتی و ارائه خدمات به شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور در سال مالی ۱۴۰۱ نسبت به سال مالی۱۴۰۰ از رشد ۴۰۰ درصدی برخوردار بوده است.

عباسپور گفت: صندوق پژوهش و فناوری استان اردبیل یکی از منابع مهم حمایتی از تولیدات شرکت‌های دانش بنیان و واحدهای فناور است که در راستای رشد و توسعه اقتصاد استان توانسته نقش اساسی ایفا نماید.

به گفته او، در سال ۱۴۰۲ که مزین به شعار «مهار تورم و رشد تولید» است پارک علم و فناوری استان و صندوق پژوهش و فناوری اردبیل با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی کشور و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و جذب منابع مالی بیشتر، با تسهیل‌گری و اعطای تسهیلات کم بهره از شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور حمایت می‌کند.

عباسپور گفت: با اتکا به دانش و تجربه نقش‌آفرینان اکوسیستم نوآوری استان، همکاری دستگاه‌های متولی، نخبگان و دانشگاهیان شاهد رشد و شکوفایی هر چه بیشتر محصولات تولیدی واحدهای فناور و شرکت های دانش‌بنیان در استان خواهیم بود.

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل همچنین از فعالیت ۴۰ شرکت دانش‌بنیان در استان خبر داد و می گوید: از این تعداد ۲۸ شرکت دانش بنیان مورد حمایت پارک علم و فناوری قرار گرفته است.

عباسپور گفت: هم اکنون در استان اردبیل ۱۲۶ مرکز رشد فعال، ۶۴ شرکت در مرحله پیش رشد و ۷۸ مورد دیگر هم در مرحله رشد و بالندگی قرار گرفته است.

او با اشاره به نقش و جایگاه شرکت‌ها و واحدهای فناور جدید در افزایش میزان اشتغال در استان می گوید: هدف اصلی پارک علم و فناوری اردبیل رفع موانع فناوران و شرکت‌های دانش‌بنیان است و این پارک با ارائه تسهیلات، همه فناوران و شرکت‌های دانش‌بنیان و مخترعان را برای دستیابی به اهداف خود در سال جاری با شعار “مهار تورم رشد تولید”همراهی می‌کند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
باشگاه خبرنگاران جوان

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا