سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

مصدق کشاورزی: نرخ اشتغال در استان بوشهر به ۳۷ درصد رسید

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با بیان اینکه نرخ اشتغال در استان به ۳۷ درصد رسید گفت: نرخ بیکاری بر اساس آمار فصل پاییز گذشته ۸ درصد ثبت شده است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از تسنیم، مصدق کشاورزی در بوشهر با بیان اینکه در سال 1401 افزون بر 100 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال مشاغل خانگی و خرد به استان بوشهر اختصاص یافت اظهار داشت: با پیگیری‌ها و تشکیل جلسات تخصصی این تسهیلات جذب شد و میزان این تسهیلات نسبت به سنوات گذشته 13 برابر افزایش یافت.

وی اضافه کرد: در سال 1401 علاوه بر تسهیلات مشاغل خرد و خانگی، در زیست بوم اشتغال و کارآفرینی تحول مهمی ایجاد و برای نخستین‌بار اشتغال هدفمند و واحدهای مختلف شناسایی شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر از اشتغال‌زایی سال 1401 خبر داد و بیان کرد: در سال قبل 30 هزار فرصت شغلی ایجاد شد و این میزان اشتغال‌زایی در سامانه رصد اشتغال توسط دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر ثبت شد.

کشاورزی از صحت‌سنجی اشتغال ایجاد شده در مراکز مختلف خبر داد و خاطر نشان کرد: به‌زودی درصد صحت‌سنجی اعلام می‌شود که چه میزان اشتغال‌زایی یاد شده محقق شده است درحالی که میزان اشتغال تعهد شده 21 هزار و 674 فرصت شغلی در سال 1401 تعیین شده بود.

وی از تعیین اشتغال‌زایی در سال جاری خبر داد و تصریح کرد: طرح‌های اشتغال‌زایی در سال 1402 با تصویب و امضای استاندار بوشهر به وزارت کشور و تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان تعهد استان اعلام شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با بیان اینکه میزان تسهیلات مشاغل خانگی در سال جاری در سفر رئیس جمهور به استان با رشد قابل توجهی برای استان در نظر گرفته شد افزود: ان‌شاءالله امسال بازارچه‌های دائمی در تمامی شهرستان‌های 10 گانه استان بوشهر ایجاد می‌شود و این بازارچه‌ها باعرضه محصولات مشاغل خانگی به بازار مصرف متصل می‌شود.

کشاورزی نرخ اشتغال در استان را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: نرخ اشتغال در سال 1401 نسبت به سال ماقبل آن با رشد 2 درصدی ثبت شد و این درحالی است که نرخ اشتغال در سال 1399 و 1400 بیش از 4 درصد افزایش یافت.

وی ادامه داد: نرخ اشتغال سال 1401 در استان بوشهر به 37 درصد رسید و نرخ بیکاری بر اساس فصل پاییز گذشته 8 درصد ثبت شده است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
تسنیم

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا