معافیت مالیاتی حقوق کارکنان شرکت‌های دانش‌بنیان

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

معاون سازمان امور مالیاتی از معافیت مالیاتی حقوق کارکنان شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک های علم و فناوری خبر داد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از مهر، محمدتقی پاکدامن در نشست نمایندگان شرکت‌های دانش‌بنیان با وزیر امور اقتصاد و دارایی اظهار کرد: برای واحدهای پژوهشی و شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک‌های علم و فناوری معافیت مالیاتی در نظر گرفته شده است.

معاون درآمدهای سازمان امور مالیاتی افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان که در پارک‌های علم و فناوری مستقر باشند و اقدام به تولید کنند بابت فعالیت‌های درون پارک‌ها مشمول معافیت‌های مالیاتی مناطق آزاد که ۲۰ سال است خواهند شد.

وی تصریح کرد: البته اگر این شرکت‌ها خارج از پارک‌های علم و فناوری مستقر باشند از این معافیت‌ها برخوردار نخواهند شد.

پاکدامن همچنین یادآور شد: برای استفاده از معافیت مالیاتی، تفکیکی بین پارک‌های علم و فناوری دانشگاهی و استانی نیست.

معاون سازمان امور مالیاتی در ادامه گفت: بر اساس قانون مصوب سال ۸۹ مجلس، گروه‌های متمرکز در هر پارک علم و فناوری باید تفکیک فعالیت‌های دانش‌بنیان خود را ارائه داده و به تأیید ریاست پارک علم و فناوری برسانند همچنین پارک‌ها باید اعلام کنند که آیا فعالیت این شرکت‌ها در داخل پارک است یا خارج از آن.

پاکدامن یادآور شد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری لیست فعالیت‌های پارک‌های علم و فناوری را سالانه به همراه لیست شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در این پارک‌ها به سازمان امور مالیاتی اعلام می‌کند.

به گفته این مقام مالیاتی، مجوز فعالیت در داخل پارک علم و فناوری از سوی رئیس پارک صادر می‌شود.

وی تصریح کرد: اگر مجوز کلی بدهیم که همه شرکت‌های دانش بنیان که از پارک‌های علم و فناوری مجوز دارند مشمول معافیت مالیاتی می‌شوند این شائبه ایجاد می‌شود که برخی شرکت‌ها از قانون سو استفاده می‌کنند لذا باید نوع فعالیت هر شرکت به تفکیک اعلام شده تا قانون اعمال شود.

پاکدامن اضافه کرد: در غیر این صورت ممکن است چند شرکت با یک کد پستی و یک کد محل به سازمان امور مالیاتی معرفی شوند ولی فعالیتی در داخل پارک علم و فناوری نداشته باشند.

معاون سازمان امور مالیاتی تصریح کرد: سالانه لیست شرکت‌های دانش‌بنیان به این سازمان اعلام می‌شود چون ممکن است یک محصول در یک سال دانش‌بنیان باشد ولی سال بعد از این لیست خارج شود.

وی ادامه داد: حقوق کارکنان شرکت‌های دانش‌بنیان مشمول معافیت مالیاتی می‌شود. لیست کارکنان این شرکت‌ها به ادارات کل امور مالیاتی ارسال می‌شود که باید به تأیید رئیس پارک علم و فناوری رسیده باشد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
مهر
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا