سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

علیرضا منادی سفیدان: 43 هزار میلیارد تومان بودجه به شرکت‌های دانش‌بنیان اختصاص یافت

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: ۴۳ هزار میلیارد تومان اعتبار نیز از محل تعرفه‌های واردات ماشین آلات کشاورزی به صندوق‌های نوآوری و شکوفایی اختصاص یافته که به این شرکت‌ها تعلق می‌یابد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از فارس، علیرضا منادی سفیدان، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و عضو هیت امنای سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی صبح امروز در جلسه کارگروه تولیدات دامی و گیاهی که با هدف ارائه دستاوردهای بخش کشاورزی آذربایجان شرقی در حوزه دانش‌بنیان تشکیل شده بود، اظهار کرد: کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مجلس یازدهم از حدود ۱۴۰ هزار میلیارد تومان بودجه دولت ۵۰ هزار میلیارد تومان را به معلمان و حدود ۴۷ هزار میلیارد تومان نیز به اساتید دانشگاه اختصاص و ۴۳ هزار میلیارد تومان نیز به شرکت های دانش‌بنیان تخصیص داده است.

وی افزود: در گذشته قانونی در مجلس تصویب شد که طبق آن اساتید دانشگاه می توانستند اقدام به تشکیل شرکت کنند این امر باعث شد استادان دانشگاه همراهی کنند و در حال حاضر ۸ هزار شرکت در حوزه دانش‌بنیان فعال می باشند. این امر حاکی از آن است که ایران درون مرزهای دانش حرکت می کند و اقتصاد دانش نیان در این کشور شکل گرفته است اگرچه در حال حاضر معادل یک سوم بودجه عمومی دولت می باشد.

وی گفت: قانون جدید دیگری با ۲۰ ماده در مجلس تصویب شده است که تمام موانع بانکی و بیمه ای و گمرکی و مالیاتی و بورسی را برای شرکت‌های دانش‌بنیان حذف نموده است. ۴۳ هزار میلیارد تومان اعتبار نیز از محل تعرفه‌های واردات ماشین‌آلات کشاورزی به صندوق‌های نوآوری و شکوفایی اختصاص یافته که به این شرکت‌ها تعلق می‌یابد.

منادی مهم ترین مزیت شرکت های دانش‌بنیان را بحث بهره وری دانست و بیان کرد: بخش کشاورزی باید بهره‌وری بالایی داشته باشد. واقعیت این است که کشور در حال حاضر از نظر مکانیزاسیون دچار مشکل است. از طرفی در تمامی برنامه های 5 ساله رشد اقتصادی 8 درصد در نظر گرفته می شود که یک سوم آن از محل بهره وری است و شرکت‌های دانش بنیان مهمترین محل افزایش بهره‌وری می‌باشند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات و ترویج کشاورزی گفت: بخش کشاورزی برای موفقیت باید به سمت دانش‌بنیان شدن حرکت کرده و تجربه را به دانش تبدیل نماید. تامین غذای ۸ میلیارد نفر جمعیت کره زمین چالش بزرگی است که در درون کشور نیز اگر بتوانیم به این امر فائق آییم هنر بزرگی انجام داده ایم.

گزارش فارس حاکی است،  در ابتدای این جلسه دستاوردهای بخش کشاورزی آذربایجان شرقی در حوزه دانش‌بنیان توسط احمد بایبوردی رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی و جانشین رئیس سازمان در کمیته کشاورزی و صنایع وابسته ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و اشتغال آفرین تشریح شد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
فارس

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا