سفارش رپورتاژ آگهی: 09128237336

طرح‌های اشتغالزایی ایثارگران مورد حمایت ویژه قرار می‌گیرند

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه طرح های اشتغال زایی ایثارگران با محوریت دانش‌بنیان مورد حمایت قرار می گیرند، گفت: شناسایی و حمایت از هزار استارت‌آپ ایثارگر در اولویت بنیاد شهید است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از مهر، «سیدامیرحسین قاضی زاده‌هاشمی»، در نشست با مجمع نمایندگان گیلان، اظهار کرد: عمده مشکلات بیمه‌ای و درمانی ایثارگران با تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار دادن، رفع شده است.رس

وی با اشاره به برخی بدهی‌ها و عقب ماندگی‌های بنیاد شهید در بخش پرداخت، افزود: با تعامل و برنامه ریزی که در دولت و مجلس صورت گرفته مسئله پرداخت عقب ماندگی‌های بیمه‌ای بنیاد جبران می‌شود.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و معاون رئیس‌جمهور با بیان اینکه معیشت و رفاه اجتماعی ایثارگران در اولویت این بنیاد قرار دارد، گفت: با تخصیص یک درصد بودجه جاری دستگاه‌ها به بنیاد شهید استان‌ها بسیاری مشکلات اعتباری در این بخش حل می‌شود.

قاضی زاده هاشمی با تاکید بر ساماندهی گلزار شهدا در کشور، بیان کرد: گلزار شهدا باید پاتوق برای کارهای فرهنگی، اعتقادی و اجتماعی تبدیل شود و در تحقق این مسیر کارهای خوبی صورت گرفته است.

وی با تاکید بر توجه ویژه به معیشت و اشتغال ایثارگران و خانواده‌هایشان، افزود: اختصاص سهمیه ۲۵ درصد در آزمون استخدامی ویژه ایثارگران و اعطای تسهیلات اشتغال از طریق نهادهای مختلف و همچنین صندوق اشتغال کارآفرینی از جمله حمایت‌های این بنیاد برای اشتغال جامعه ایثارگر کشور است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و معاون رئیس‌جمهور با بیان اینکه طرح‌های اشتغال زایی ایثارگران با محوریت دانش بنیان مورد حمایت ویژه قرار می‌گیرند، گفت: شناسایی و حمایت از ۱ هزار استارت آپ ایثارگر در کشور در اولویت بنیاد شهید قرار دارد.

تأمین معیشت و رفاه اجتماعی جامعه ایثارگری در اولویت مجلس قرار دارد

محمدرضا احمدی رئیس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با بیان اینکه ایثارگران، مردان روزهای سخت هستند که با نثار جانشان از نظام و اسلام دفاع کردند، اظهار کرد: تأمین معیشت، اشتغال و رفاه اجتماعی جامعه ایثارگری در اولویت مجلس قرار دارد.

احمدی سنگری ادامه داد: ساخت و بازسازی گلزارهای شهدا تأثیر مهمی در زنده نگهداشتن فرهنگ ایثار و شهادت برای آیندگان دارد.

وی از ساخت ۲ گلزار شهدا در گیلان خبر داد و افزود: برخی از هزار و ۳۰۱ گلزار شهدای گیلان نیاز به مرمت دارد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
مهر

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا